2. Други спортове
  3. Всичко е готово за старта на Европейското първенство по модерен петобой в София

Всичко е готово за старта на Европейското първенство по модерен петобой в София

В понеделник от 10:00 часа започва щафетата при жените с първата дисциплина фехтовка

Напълно завършена е работата по организацията за предстоящото Европейско първенство по модерен петобой за мъже и жени, която ще се проведе в София от 4 до 10 юли.

В шампионата ще участват най-добрите европейски състезатели с квоти за Олимпиадата, защото проявата ще бъде последното голямо първенство преди Рио и ще се проведе изцяло по формата на състезанията за Игрите.

България ще участва с пълни отбори при мъжете и жените, като само получилия квота Димитър Крастанов реално е в тази възраст, останалите ни представители са младежи и девойки, които през последните месеци се класират във финалите на големи първенства в Европа.

Вече пристигнаха в столицата състезатели от Русия, Италия и Германия, като до края на деня ще дойдат и останалите спортисти. Близо 150 състезатели от 22 държави са заявили участие в предстоящия шампионат.

Освен Европейското първенство у нас ще се състои и Конгреса на Европейската конфедерация, като целия борд на директорите пристига на 9 юли, а след това ще гледат финалите.

Цялото първенство и всички дисциплини (фехтовка, плуване, конна езда, бягане +стрелба) ще се проведат на комплекс „Дианабад” в столицата.

Утре (понеделник) от 10.00 часа започва щафетата при жените с първата дисциплина фехтовка.

Цанко Цанков: В основата на атаката срещу мен са българи

Плувецът говори за скандалите с рекордите му от последните седмици

Кралев разкри проблемите, които парализират спортните училища

Парите, които инвестираме в спортни училища, трябва да са оправдани, казва бившият спортен министър

Завърши втората гребна регата „Черно море“

Над 50 гребци от цялата страна, показаха своите умения в най-атрактивните дисциплини на академичното гребане

Илиана Раева: За мен е истинско щастие да ви слугувам

Раева беше преизбрана за четвърти пореден път за президент на БФХГ

Преизбраха Илиана Раева за президент на Българската федерация по художествена гимнастика

Тя остана на поста си с пълно мнозинство

Безпрецедентно решение! МОК удари българския бокс (ДОКУМЕНТ)

Боксът е аут от следващите Олимпийски игри, Национални федерации, членове на IBA губят всички права

Глушков даде старт на второто издание на крос „Скалите“

Министърът на спорта впечатлен от организацията на надпреварата в Белоградчик

Две титли и общо 11 медала спечелиха българите от международния турнир по бадминтон в София