2. Други спортове
  3. Всичко за колоездачната обиколка на България

Всичко за колоездачната обиколка на България

Първите три дни и четири етапа с обща дължина 408 километра

Общо около 850 километра ще изминат участниците в 66-ата колоездачна Обиколка на България, която стартира на 3 септември в София.

Надпреварата от категория 2.2 на ЮСИ ще премине в нетрадиционен вариант с две части, като във всяка една от тях ще има отделен победител.

Първите три дни и четири етапа с обща дължина 408 километра ще обикалят северната част от България, като на 4 септември ще бъдат пробягани два полуетапа и колоната ще пристигне дунавския град Свищов, което не се е случвало отдавна.

Останалите три етапа с дължина от 440 километра ще бъдат в южната част от страната, а Обиколката ще завърши в Пловдив.

Почивния ден ще бъде между двете части на 6 септември в град Елена.

Официално: Признаха световния рекорд на Цанко Цанков

Две седмици след историческото плуване на Цанко Цанков от 120 километра без спиране в река Дунав, днес сутринта постижението беше официално ратифицирано от авторитетната Асоциация за световни рекорди

Глушков участва в откриването на спортна площадка в Кърджали

Имате изключително богата спортна база, обяви министърът на младежта и спорта

24-ти лекоатлетически пробег „Варна“ се провежда тази събота

Заявки за участие са подали 102 атлети от почти всички спортни центрове в страната

Зам.-министър Андонов: Спортът ни прави по-здрави, по-организирани и по-добри

Заместник-министърът на младежта и спорта Стоян Андонов присъства на спортен празник в Нова Загора, част от #BeActive Tour

БФХГ ще обясни ситуацията с Краснобаева след Управителен съвет

По-рано днес бронзовата медалистка от Будапеща обяви, че няма да се състезава за България

Гимнастичка обяви, че вече няма да се състезава за България

Елвира Краснобаева е бронзова медалистка на лента от Европейското първенство тази година