2. Други спортове
  3. Втора френска победа в тазгодишното издание на Тур дьо Франс

Втора френска победа в тазгодишното издание на Тур дьо Франс

Денят днес беше доста тежък за всички състезатели с постоянните си изкачвания и спускания в Юрската планина

23-годишният французин Лилиан Калмежан спечели 8-ия етап от Тур дьо Франс, който беше с дължина 187,5 километра.

Това е първа етапна победа при първото участие участие на Калмежан в състезанието. Днешният победител се откъсна от основната група след атака при последната височина преди финала на Стасион де Русе, като днес бе едва второто участие на градчето в Обиколката на Франция изобщо. Победата на Калмежан е втора за представител на домакините през тази година след Арно Демар в 4-ия етап.

Лидерът в генералното класиране Крис Фруум завърши в основната група и запази водачеството си. Фруум води с 12 секунди пред Герайнт Томас от Уелс, който остава на 2-о място за жълтата фланелка. Денят днес беше доста тежък за всички състезатели с постоянните си изкачвания и спускания в Юрската планина.

И Фруум не се размина без инциденти - той беше закачен от дясната страна на кормилото и в блъсканицата от велосипеди излезе на тревата отстрани на шосето, но успя да запази равновесие, върна се в колоната и постепенно възстанови позицията си. Фруум в крайна сметка беше класиран 18-и, с времето на 4-ия в класирането. Времето на победителя днес е 4 часа, 30 минути и 29 секунди, а на 37 секунди след него се нареди холандецът Роберт Гезинк.

Още един французин допълни стълбичката- 3-и се класира Гийом Мартен, който изостана на 50 секунди. "Да спечелиш така, сам на финала, е невероятно изживяване. Случвало ми се е в доста по-малки състезания, но на Тура и то пред нашата публика е страхотно, заяви Калмежан. В главното индивидуално класиране начело е Фруум с време 33:19:10 часа, пред Герайнт Томас на 12 и италианският състезател Фабио Ару, който кара за Астана, на 14. Калмежан е на 28-о място в генералното класиране, изоставайки на 3:24 от водача.

Стилияна Николова: Подобно нещо няма как да се забрави

Два месеца след Олимпиадата тя отново е в залата

Сестри Стоеви стигнаха полуфинал на международния турнир в София

На 1/2-финалите ще играят още Михаела Чепишева/Цветина Попиванова и Таня Иванова/Гергана Павлова

Антон Коджабашев за втори път фалира българските щанги

Насар оглави опозицията, която да спасява спорта

Карлос Насар тръгва да спасява федерацията по вдигане на тежести

Олимпийският шампион обеща, че ще направи всичко възможно

Официално: Признаха световния рекорд на Цанко Цанков

Две седмици след историческото плуване на Цанко Цанков от 120 километра без спиране в река Дунав, днес сутринта постижението беше официално ратифицирано от авторитетната Асоциация за световни рекорди

Глушков участва в откриването на спортна площадка в Кърджали

Имате изключително богата спортна база, обяви министърът на младежта и спорта

24-ти лекоатлетически пробег „Варна“ се провежда тази събота

Заявки за участие са подали 102 атлети от почти всички спортни центрове в страната

Зам.-министър Андонов: Спортът ни прави по-здрави, по-организирани и по-добри

Заместник-министърът на младежта и спорта Стоян Андонов присъства на спортен празник в Нова Загора, част от #BeActive Tour

БФХГ ще обясни ситуацията с Краснобаева след Управителен съвет

По-рано днес бронзовата медалистка от Будапеща обяви, че няма да се състезава за България