2. Други спортове
  3. Втора загуба на България на Европейското по хандбал

Втора загуба на България на Европейското по хандбал

Тимът на Никола Добрев бе надигран с 24:34 от Турция

Отборът на България допусна втора загуба на Европейското първенство по хандбал за младежи до 18 години, което се провежда във Варна и Камчия. Тимът на Никола Добрев бе надигран с 24:34 от силния отбор на Турция, който е един от фаворитите за спечелване на турнира.

Нашите направиха много пропуски в нападение и не успяха да се възползват от страхотните изяви на вратаря си Ерсин Хюсейн. На почивката турците водеха с 14:11, като българите пропуснаха три дузпи.

През второто полувреме турците заиграха още по-добре в защита и чрез бързите си контраатаки увеличиха още повече аванса си и в крайна сметка победиха с 10 гола разлика - 34:24.

Росен Колев и Дилиян Илиев вкараха по 5 гола за България, а Дорук Пехливан реализира 11 за победителите.

Въпреки това България има шанс за второто място в Група Б. За целта утре от 19,30 ч. нашите трябва да победят Люксембург, а Турция да постигне четвъртата си поредна победа - срещу Финландия от 15,30 ч.

“Толкова пропуски не съм виждал в живота си. Три дузпи, чисти положения, нямам думи. Толкова извадени топки от вратарите на Турция. В няколко моменти от мача, когато бяхме в подем, не можахме да си вкараме положенията. Наистина пропуснахме страшно много в тази среща. Всички бяха на краен предел за този мач, имаше настроение в отбора, но не можахме да си свършим работата в атака”, заяви треньорът на България Никола Добрев.

Здравко Славов, хандбалист на България, добави: “Не играхме както трябва. Можем много по-добре. Пропуснахме доста, особено през първото полувреме. През второто бяхме много зле в защита. Надявам се в следващия мач да подобрим още играта си и да победим Люксембург. Сигурен съм, че бием Люксембург и ще станем втори в групата”.

Цанко Цанков: В основата на атаката срещу мен са българи

Плувецът говори за скандалите с рекордите му от последните седмици

Кралев разкри проблемите, които парализират спортните училища

Парите, които инвестираме в спортни училища, трябва да са оправдани, казва бившият спортен министър

Завърши втората гребна регата „Черно море“

Над 50 гребци от цялата страна, показаха своите умения в най-атрактивните дисциплини на академичното гребане

Илиана Раева: За мен е истинско щастие да ви слугувам

Раева беше преизбрана за четвърти пореден път за президент на БФХГ

Преизбраха Илиана Раева за президент на Българската федерация по художествена гимнастика

Тя остана на поста си с пълно мнозинство

Безпрецедентно решение! МОК удари българския бокс (ДОКУМЕНТ)

Боксът е аут от следващите Олимпийски игри, Национални федерации, членове на IBA губят всички права

Глушков даде старт на второто издание на крос „Скалите“

Министърът на спорта впечатлен от организацията на надпреварата в Белоградчик

Две титли и общо 11 медала спечелиха българите от международния турнир по бадминтон в София