2. Други спортове
  3. Ясен е финалът на Супербоул

Ясен е финалът на Супербоул

Мачът за титлата ще се играе на 4 февруари в Минеаполис

Защитаващият титлата си тим на "Ню Инглънд Пейтриътс" и отборът на "Филаделфия Ийгълс" ще играят на Супербоул LII.  Двата тима спечелиха финалните срещи в Американската и в Националната конференция. Мачът за титлата в Националната футболна лига ще се играе на 4 февруари в Минеаполис.

Във финала в Американската конференция "Ню Инглънд" навакса пасив от 10 точки в последната четвърт, за да победи гостуващия "Джаксънвил Джагуарс" с 24:20.  Куотърбекът на "патриотите" Том Брейди показа отново защо е считан за най-великия играч в историята на американския футбол, като класира тима си за Супербоул за трети път в последните четири сезона, като за самия него това ще бъде общо осми финал.

"Ню Инглънд" пък се класира за рекорден десети път за Супербоул, докато за съперника им "Филаделфия" това ще бъде едва трето участие в най-важния мач за сезона.

Брейди завърши срещата с "Джаксънвил" с 26 успешни паса от 38 подадени, като записа 290 ярда и 2 тъчдауна.

Глушков участва в откриването на спортна площадка в Кърджали

Имате изключително богата спортна база, обяви министърът на младежта и спорта

24-ти лекоатлетически пробег „Варна“ се провежда тази събота

Заявки за участие са подали 102 атлети от почти всички спортни центрове в страната

Зам.-министър Андонов: Спортът ни прави по-здрави, по-организирани и по-добри

Заместник-министърът на младежта и спорта Стоян Андонов присъства на спортен празник в Нова Загора, част от #BeActive Tour

БФХГ ще обясни ситуацията с Краснобаева след Управителен съвет

По-рано днес бронзовата медалистка от Будапеща обяви, че няма да се състезава за България

Гимнастичка обяви, че вече няма да се състезава за България

Елвира Краснобаева е бронзова медалистка на лента от Европейското първенство тази година