2. Други спортове
  3. Ясно е кой ще играе на Супер Боул

Ясно е кой ще играе на Супер Боул

Патрик Махоумс и Травис Келси изнесоха изключително първо полувреме, а защитата на Канзас Сити Чийфс затвърди доминацията си през втората част и шампионите в Националната футболна лига на САЩ (НФЛ) победиха със 17:10 първия сийд в конференцията Балтимор Рейвънс за четвъртото си участие на Супер Боул в последните пет сезона.

В мача за титлата Чийфс ще се изправят срещу Сан Франциско 49ърс, който надделя трудно с 34:31 срещу Детройт Лайънс.

Махоумс, куотърбек на Канзас Сити и миналогодишен MVP, завърши 30 паса за 241 ярда и един тъчдаун, който подаде още в първия драйв на Чийфс в ръцете на Травис Келси. Тайдендът на Канзас Сити направи поредния си голям плейофен мач и финишира със 116 ярда от 11 хващания, като с тях той вече има 152 уловени топки извън редовния сезон и една повече от доскорошния рекордьор Джери Райс.

Чийфс отбелязаха всичките си точки през първото полувреме, след което водеха със 17:10. Двата отбора така и не записаха повече успешни драйвове в шокиращо силното за двете защити второ полувреме, в което Балтимор направи ключови търноувъри - фъмбъл на уайдресийвъра Зей Флауърс на инчове от ендзоната и интерсепшън на най-вероятния MVP за сезона Ламар Джаксън. Куотърбекът на Рейвънс записа 272 ярда в края на силния си сезон, но отново не успя да стигне до мечтания Супер Боул.

Така Чийфс се класираха за Супер Боул, който ще бъде проведен на 12 февруари от 1:30 часа българско време на "Алиджънт Стейдиъм" в Лас Вегас. Шампионите ще опитат да защитят титлата си от миналата година, което не е правил нито един отбор от 2004-2005. Тогава поредни трофеи спечели Ню Ингланд Пейтриътс, воден от най-добрия за всички времена Том Брейди.

Куотърбекът Брок Пърди подаде за 267 ярда и тъчдаун, а Сан Франциско 49ърс преодоля пасив от 17 точки на полувремето и победи Детройт Лайънс с 34:31. Найнърс върнаха изоставането си в рамките на осем минути в началото на второто полувреме и така получиха възможност за отмъщение срещу Чийфс, които ги победиха на Супер Боул преди четири години.

Рънингбекът Крисчън Макафри записа два тъчдауна по земя за Сан Франциско, а неговата резерва Илайджа Мичъл отбеляза от три ярда 34:24 само 3:02 минути преди края. Така Найнърс прескочиха финала на конференцията си, който загубиха в предните два сезона.

Куотърбекът Джарет Гоф завърши с 273 ярда и един тъчдаун при поражението на Детройт, който по пътя към финала в НФК отстрани Супер Боул претендента Далас Каубойс за първата си плейофна победа от 1992 насам.

Цанко Цанков записа световен рекорд на 120 километра без спиране

Родният плувец взе разстоянието от село Ясен до Козлодуй за 18 часа 1 минута и 39 секунди

Николай Илиев: Никой не може да отнеме постиженията на Цанко Цанков