2. Други спортове
  3. Зала "Универсиада" посреща шампионата по борба за мъже и жени

Зала "Универсиада" посреща шампионата по борба за мъже и жени

Зала "Универсиада" ще бъде домакин на държавния личен шампионат за мъже и жени този уикенд.

В събота е надпреварата в класическия стил и за първите 4 категории при жените - 48, 55, 60, 69 кг.

Меренето и техническата конференция са в петък, 20 февруари, съответно от 17 и 18 часа.

В неделя е надпреварата в свободния стил и в останалите категории при жените - 53, 58, 63, 75 кг. За тях меренето и техническата конференция ще са в събота, 21 февруари, съответно от 17 и 18 часа.

Схватките започват от 9 часа и ще бъдат предавани на живо в сайта на БФ Борба.

Победителите от това първенство във възраст до 23 години ще бъдат повикани за лагер с националния отбор преди турнира "Петко Сираков-Иван Илиев" (6-8 март). Състезанието ще бъде генерална проверка преди европейското за младежи до 23 г в Полша (24-29 март), което за първи път се организира тази година.

Държавен турнир по спортна стрелба „Не на дрогата“

В поредното издание на Държавния турнир по спортна стрелба с пневматично оръжие „Не на дрогата“ в НСБ „Спортпалас“, се включиха над 100 състезатели от 14 клуба в страната

49-годишна гимнастичка иска да участва в Лос Анджелис 2028

49-годишната Чусовитина е участвала осем пъти на Олимпийски игри

Винер обяви защо напусна президентския пост на руската художествена гимнастика

Тя е предлагала поста на олимпийската шампионка Алина Кабаева

Насар ляга под ножа след световното

Проблемите във федерацията не ме разсейват, казва звездата във вдигането на тежести

Стефани Стоева си осигури медал в Кайро

Стефани Стоева продължава на полуфиналите на международния турнир по бадминтон "International Series" в Кайро

Нургюл Салимова приключи с реми в Лондон

Българската шахматистка Нургюл Салимова завърши с 5 точки участието си в отборния турнир Глобална шахматна лига 2024