2. Други спортове
  3. Започнахме със загуба от Словения европейските квалификации по хандбал

Започнахме със загуба от Словения европейските квалификации по хандбал

България загуби от Словения с 26:24 в инфарктен мач, който е европейска квалификация за жени до 19 години по хандбал.

България загуби от Словения с 26:24 в инфарктен мач, който е европейска квалификация за жени до 19 години по хандбал.  Двубоят се игра в зала „Орловец” в Габрово пред около 1000 зрители, които не спряха да пеят и скандират през цялото време. Мачът започна гол за гол, като при 6:6 България успя да увеличи разликата на две попадения аванс, които се запазиха до 8:10. В последните минути на първата част допуснахме един гол, но блестяща в нападение беше Лора Сарандева, която отбеляза два пъти и оформи резултата на почивката 9:12 за българките.

Второто полувреме започна с гол за България, но съперника върна бързо три попадения и стопи аванса до 12:13. Двубоят отново тръгна гол за гол и след бизо 8 минути игра се стигна и до изравняване- 15:15. Два бързи гола на Елизабет Оморегие и на Боговеста Йосифова увеличиха аванса на родните хандбалистки. Ново равенство 20:20 в средата на второто полувремеи последва едноминутно прекъсване от страна на старши треньора Христо Коев. Думите на българския щаб повлияха върху представянето и набързо вкарахме 3 гола.  Спорно съдийско решение на двойката от Сърбия остави националите ни с 4 човека на терена, след като за по две минути на пейката бяха пратени Боговеста Йосифова и Анна Инджова. От това се възползва Словения , които обърнаха мача до 24:23 в тяхна полза. Негативният резултат се отрази върху играта на нашите и допуснахме още две попадения за 26:23. До края на срещата съперникът игра стабилно в защита и не позволи на България да стигне поне до равенство. Крайният резултат е 26:24 за Словения и ако утре победят Хърватия се класират за Европейското първенство в Испания
Елизабет Оморегие от България беше най-резултатна от всички на терена,  Лора Сарандева отбеляза 9 попадения. За Словения Кая Станко приключи със 7 гола.

Утре / събота/ от 18.00 часа играят Словения и Хърватия, а в неделя / 19 април/ от 12.00 часа България и Хърватия. Победителят от срещите се класира за Европейското първенство това лято в Испания. При евентуално равенство на победите се гледа головата разлика между съперниците.
Сутринта в Габрово се състоя и отчетно-изборното събрание на БФХандбал. Председателят на родната централа Росица Бакърджиева- Коева беше преизбрана за нов 5 годишен мандат със 100% гласове, което няма аналог в историята на хандбала у нас.

Винер обяви защо напусна президентския пост на руската художествена гимнастика

Тя е предлагала поста на олимпийската шампионка Алина Кабаева

Насар ляга под ножа след световното

Проблемите във федерацията не ме разсейват, казва звездата във вдигането на тежести

Стефани Стоева си осигури медал в Кайро

Стефани Стоева продължава на полуфиналите на международния турнир по бадминтон "International Series" в Кайро

Нургюл Салимова приключи с реми в Лондон

Българската шахматистка Нургюл Салимова завърши с 5 точки участието си в отборния турнир Глобална шахматна лига 2024