2. Други спортове
  3. Зечири отстъпи драматично в Англия след 5 пропуснати мачбола

Зечири отстъпи драматично в Англия след 5 пропуснати мачбола

Първата ракета на България в бадминтона при жените Линда Зечири претърпя неочаквана загуба при гостуването на своя отбор „Лафбъро Спорт“ срещу „Съри Смашърс“ в двубой от Националната лига на Англия снощи.

Левичарката от София отстъпи на Сорая де Фиш Айсберген от Холандия с 2-3 гейма. В четвъртата част Зечири имаше 5 мачпойнта при 8:4 точки, но не успя да ги реализира, като в два от случаите й попречи и липсата на късмет. При едното разиграване перото, което изглеждаше в аут, бе дадено за добро от съдията на линия, а във втория ударът на Линда се спря в лентата на мрежата и падна в нейната половина.

В крайна сметка „Лафбъро Спорт“ отстъпи с 2-3 победи, след като в решителния двубой и мъжката двойка на гостите пропусна пет възможности за спечелване на срещата, а с това и двубоя.

Следващата среща на Линда и нейния отбор в Лигата е на 26 януари 2015 година, когато гостуват на съседите си от „Юнивърсити ъф Нотингам“.

„До края на годината няма да участвам в повече международни турнири. Остава ми да изиграя два кръга от първенството по бадминтон на Швейцария с отбора на „Ла Шо дю Фон“, обясни носителката на два бронзови медала от европейски шампионати (индивидуално и отборно) Линда Зечири.

Веселин Топалов се върна със загуба

Бившият световен шампион по шахмат при мъжете Веселин Топалов взе участие в първото издание на супертурнира "WR Chess Masters Cup" в Лондон

Държавен турнир по спортна стрелба „Не на дрогата“

В поредното издание на Държавния турнир по спортна стрелба с пневматично оръжие „Не на дрогата“ в НСБ „Спортпалас“, се включиха над 100 състезатели от 14 клуба в страната

49-годишна гимнастичка иска да участва в Лос Анджелис 2028

49-годишната Чусовитина е участвала осем пъти на Олимпийски игри

Винер обяви защо напусна президентския пост на руската художествена гимнастика

Тя е предлагала поста на олимпийската шампионка Алина Кабаева

Насар ляга под ножа след световното

Проблемите във федерацията не ме разсейват, казва звездата във вдигането на тежести

Стефани Стоева си осигури медал в Кайро

Стефани Стоева продължава на полуфиналите на международния турнир по бадминтон "International Series" в Кайро

Нургюл Салимова приключи с реми в Лондон

Българската шахматистка Нургюл Салимова завърши с 5 точки участието си в отборния турнир Глобална шахматна лига 2024