2. Други спортове
  3. Златните момичета с общо три медала от Световната купа в Казан

Златните момичета с общо три медала от Световната купа в Казан

Вижте крайното класиране при ансамблите

Ансамбъл на България спечели един сребърен и два бронзови медала на турнира от Световната купа по художествена гимнастика в Казан (Русия).

По-рано днес българките изиграха много силно композицията си на пет ленти и спечелиха сребърно отличие, след като бяха оценени със 17.700 точки.

На финала на два обръча и три чифта бухалки българките също се представиха страхотно и се наредиха трети със 17.700 точки.

Снощи световните шампионки от Измир 2014, в състав Михаела Маевска, Ренета Камберова, Цветелина Стоянова, Цветелина Найденова и Християна Тодорова, завоюваха бронз в многобоя.

Домакините от Русия спечелиха златото на пет ленти със 17.950 точки, а третото място разделиха ансамблите на Беларус и Япония, които получиха еднаква оценка от 17.450 точки.

На обръчи и бухалки титлата отново е за Русия с 18.100 точки, а на второ място е Беларус със 17.850 точки.

В индивидуалната надпревара Маргарита Мамун спечели златото на обръч с 19.100 точки, на топка с 19.050 точки и на бухалки с 19.100 точки. Финалът на лента е по-късно днес.

Мамун спечели и титлата в многобоя. Другата руска звезда Яна Кудрявцева, която стана втора в многобоя, не участва на финалите днес поради контузия.

Крайно класиране финали ансамбли:

пет ленти: 1. Русия - 17.950 точки, 2. България - 17.700 точки, 3. Беларус и Япония - 17.450 точки.

два обръча и три чифта бухалки: 1. Русия - 18.100 точки, 2. Беларус - 17.850 точки, 3. България - 17.700 точки.
Стефани Стоева си осигури медал в Кайро

Стефани Стоева продължава на полуфиналите на международния турнир по бадминтон "International Series" в Кайро

Нургюл Салимова приключи с реми в Лондон

Българската шахматистка Нургюл Салимова завърши с 5 точки участието си в отборния турнир Глобална шахматна лига 2024