2. Други спортове
  3. Злато, рекорд и общо пет медала за българските щанги в първия ден на младежкото Евро 2016

Стилян Гроздев с титлата при 20-годишните в кат. 62 кг

Един златен медал в двубоя и други 4 отличия в отделните движения спечелиха български щангисти на започналото днес в израелския град Ейлат Европейско първенство за младежи и девойки до 20 и до 23-годишна възраст, съобщава сайтът на БФВТ www.wfbulgaria.com.

Стилян Гроздев отнесе конкуренцията в кат. 62 кг при 20-годишните, като взе златото в двете движения и в двубоя. Първо в изхвърлянето 17-годишният българин победи с европейски рекорд за възрастта си – 126 кг, след това в изтласкването грабна нова титла със 152, което му осигури общата победа с двубой 278 кг. В същата категория Диан Пампорджиев стана вицешампион в изтласкването със 150 кг, но 117-те кг в първото движение му отредиха пето място в крайното класиране.

Още в първата категория от първенството 16-годишната Надежда Мей Нгуен спечели бронз в изхвърлянето и остана пета със 151 кг двубой при най-леките(до 48 кг) в групата на до 20-годишните. Надежда направи три успешни опита в първото движение – на 65, 68 и 70 кг, след това премина без проблем през 78 и 81 кг в изтласкването и не успя в шестия си опит на 85 кг, който бе за бронз в двубоя. Шампионка с общ резултат 168 кг стана румънката Моника Ченгери, пред Яна Мохина от Русия със 161, Гамзе Каракол(Тур) 154, Сабина Азимова(Азерб) 154 кг.

Още една българка излезе в първия ден на подиума в Ейлат. В кат. 53 кг при 20-годишните Атанаска Илиева се  класира пета в двубоя със 162 кг(71 изхвърляне и 91 изтласкване).

Утре, понеделник, българското представяне на еврошампионата в Израел продължава с участието на трима наши щангисти. В групата до 23 г. в кат. 56 кг ще излезе Иван Миланов, а при 48-килограмовите е записана Даниела Пандова. При 20-годишните Петър Ангелов ще вдига в кат. 69 кг.

Безпрецедентно решение! МОК удари българския бокс (ДОКУМЕНТ)

Боксът е аут от следващите Олимпийски игри, Национални федерации, членове на IBA губят всички права

Глушков даде старт на второто издание на крос „Скалите“

Министърът на спорта впечатлен от организацията на надпреварата в Белоградчик

Две титли и общо 11 медала спечелиха българите от международния турнир по бадминтон в София

Добро представяне на българските бадминтонисти

Четири гимнастички от ансамбъла спират със спорта

Новината обяви президентът на Българската федерация по художествена гимнастика Илиана Раева

Стефани Стоева спечели титлата на международния турнир по бадминтон в София

На финала Стефани Стоева постигна успех над третата поставена Гергана Павлова

Налбантова е 4-а поставена на Световното първенство по бадминтон до 19 г.

Шампионатът ще се проведе от 7 до 13 октомври в Нанчан (Китай)

Изненада! Отмениха световния рекорд на Цанко Цанков

Преплува ли в крайна сметка Цанко 120 км по Дунав?

Стилияна Николова: Подобно нещо няма как да се забрави

Два месеца след Олимпиадата тя отново е в залата

Сестри Стоеви стигнаха полуфинал на международния турнир в София

На 1/2-финалите ще играят още Михаела Чепишева/Цветина Попиванова и Таня Иванова/Гергана Павлова