2. Други спортове
  3. Звезден старт на DRAG Vitosha Uphill

Звезден старт на DRAG Vitosha Uphill

Над 200 участника в Изкачване на Витоша по шосе

Звезден старт в събота сутрин пред Националния исторически музей. Ники Михайлов, Сани Жекова, Стойко Сакалиев и над 200 любители и професионалисти в колоездачния спорт се включиха във вело надпреварата по шосе DRAG Vitosha Uphill.

С рекордно време и първо място сред мъже Elite се класира балканският ни шампион по часовник Ники Михайлов. За време от 49:28 мин. той финишира на х. Звездица, където го очакваха десетки фенове, туристи и любители на състезанието. Само минута след него финишира миналогодишният победител в категорията Евгени Балев (50:01).

Както в първото издание, така и вчера Ивета Алексиева грабна златото при жените. Най-атрактивният състезател бе 80-годишният Стефан Бахаров от КК Сините камъни, който финишира 4ти при ветераните над 60 г. Бахаров бе поздравен от набора си Георги Янакиев - бивш състезател, който участва последно в Изкачването на Витоша през 1968 г.

Миналата година Спортен клуб ДРАГ възроди едно от най-известните шосейни състезания на Балканите. Последното му провеждане е било преди десет години. През октомври 2014 се включиха близо 80 души, а тази година над 180, които се състезаваха в 8 категории. Най-много участници бяха в категорията Мъже любители. Над 15 български клуба от цялата страна бяха там.

Насар ляга под ножа след световното

Проблемите във федерацията не ме разсейват, казва звездата във вдигането на тежести

Стефани Стоева си осигури медал в Кайро

Стефани Стоева продължава на полуфиналите на международния турнир по бадминтон "International Series" в Кайро

Нургюл Салимова приключи с реми в Лондон

Българската шахматистка Нургюл Салимова завърши с 5 точки участието си в отборния турнир Глобална шахматна лига 2024