2. - Дублираща група
  3. Дубълът на Локо (Мездра) падна с 1:4 от Спортист

Дубълът на Локо (Мездра) падна с 1:4 от Спортист

Дублиращият отбор на Локомотив (Мездра) загуби у дома с 1:4 от тима на Спортист (Своге), съобщава официалният сайт на отбора от Мездра. Мачът, който се игра на стадион „Локомотив”, бе помрачен от съдийството на рефера Димитър Буров, който трябваше да отсъди пет чисти дузпи в двубоя, но вместо това свири само две за гостите.

Дублиращият отбор на Локомотив (Мездра) загуби у дома с 1:4 от тима на Спортист (Своге), съобщава официалният сайт на отбора от Мездра. Мачът, който се игра на стадион „Локомотив”, бе помрачен от съдийството на рефера Димитър Буров, който трябваше да отсъди пет чисти дузпи в двубоя, но вместо това свири само две за гостите. Възпитаниците на треньора Николай Нинов имаха превъзходство през първите 45 минути, но Каранейчев, Гайтанов и Тодоров изпуснаха отлични възможности. През втората част мездренчани поведоха с гол на младежкия национал Георги Каранейчев, но след това допуснаха четири гола.

Срещата започна с масиран домакински натиск. Още в 7-ата минута нападателят Георги Каранейчев бе изведен очи в очи в вратаря на Спортист, но ударът му попадна право в тялото на Владимир Димитров. Десетина минути по-късно отново младежкият национал стреля силно от 30-ина метра, но топката срещна напречната греда. В 22-ата минута Боян Гайтанов получи топката в полето на гостите, но изстрелът му от малкия пеналт попадна в ръцете на Димитров.

В 34-ата минута Любомир Тодоров изпълни по перфектен начин пряк свободен удар, но отново стражът на „шоколадите” се намеси авторитетно. Четири минути преди края на първата част, Каранейчев бе повален в полето на Спортист, но реферът Буров не отсъди чиста дузпа за нашите.

Второто полувреме започна вихрено за играчите на Николай Нинов, които успяха да открият резултата в 47-ата минута. Бразилецът Мауро Лима изведе Каранейчев очи в очи с Димитров, нападателят преодоля вратаря и прати топката в опразнената врата. Радостта на нашите обаче трая само две минути, след като Никола Иванов се оказа най-съобразителен при едно разбъркване пред вратата на Линков и от близко разстояние изравни резултата. В 54-ата минута реферът Буров подмина чисто нарушение срещу Боян Гайтанов в наказателното поле на тима от Своге.

Последваха два пропуска на Каранейчев, а в 57-ата минута съдията отсъди 11-метров наказателен удар за гостите, след като Мауро Лима игра с ръка в нашето наказателно поле. Преотстъпеният от Левски Георги Чакъров застана зад топката и хладнокръвно преодоля Линков – 1:2. Играчите на треньора Нинов натиснаха своя противник, а с пропуски се отличиха Гайтанов и Тодоров.

В 77-ата минута Станимир Господинов фаулира Чакъров в наказателното поле и реферът за втори път в мача посочи бялата точка. Никола Иванов хладнокръвно реализира отсъдената дузпа и направи резултата 1:3. Само осем минути по-късно Господинов извърши нов груб фаул, този път срещу Чакъров, но реферът Буров не посмя да отсъди трета дузпа за Спортист. Две минути преди края на мача Георги Недялков с диагонален удар оформи крайното 1:4.

Локомотив (Мездра) - Спортист (Своге) 1:4
1:0 Георги Каранейчев (47’)
1:1 Никола Иванов (49’)
1:2 Георги Чакъров - дузпа (58’)
1:3 Никола Иванов - дузпа (77’)
1:4 Георги Недялков (88’)

Локомотив: Йордан Линков, Кристиян Кътов, Станимир Господинов (к), Милчо Макенджиев (46’ Цветан Зарев), Вилян Борисов (78’ Петър Петков), Владислав Узунов (66’ Атанас Трендафилов), Мауро Лима, Любомир Тодоров, Цветомир Матев (54’ Иван Минчев), Георги Каранейчев, Гайтанов

Старши треньор: Николай Нинов:

Спортист: Владимир Димитров, Деян Борисов, Петър Василев (к), Кристиян Стоянов, Мартин Александров, Гроздан Грозданов, Владислав Коев, Чакъров, Никола Иванов, Георги Недялков, Ивайло Димитров (Лъчезар Гълъбов, Кирил Георгиев, Николай Гаджалов, Борислав Георгиев)

Старши треньор: Иван Атанасов

Жълти картони: Любомир Тодоров (Локомотив); Петър Василев, Никола Иванов, Ивайло Димитров (Спортист)

Главен рефер: Димитър Буров

Стадион: „Локомотив”, 50 зрители

Пирин официално потвърди участие в елитната група до 19 г.

Пирин потвърди официално тази сутрин участието си в новосформираната елитна група до 19 г., която ще се явява заместител на дублиращото първенство, предаде кореспондентът на Novsport.com в Благоевград.

Шефът на реферите: Съдиите се постараха да бъдат обективни

„Тази пролет нямаше натиск върху съдийската комисия и върху съдиите от страна на футболните президенти”.

Дубълът приключи ударно - 5:0 над Своге

Момчетата на Петко Петков размазаха 5:0 Спортист в Ловеч.

Сливен победи Левски в Дублиращата група

Пред около 100-на зрители на тренировъчното игрище на стадион „Хаджи Димитър“ в Сливен двата отбора изиграха двубой изпъстрен с много положения и пред двете врати

Дубълът на ЦСКА сгази Черноморец

4:0 за "армейците" над "акулите" в Дублиращата група

Литекс завърши по шампионски и в Дублиращата група

Дублиращият отбор на Литекс и шампион в групата постигна поредната победа. Момчетата на Петко Петков удариха 2:1 Берое в Стара Загора. Димитър Георгиев отбеляза и двата гола за ловчанлии. Първото полувреме бе равностойно, но след почивката "оранжевите" имаха пълно превъзходство и изпуснаха още няколко положения.

Черно море би ЦСКА в Дублиращата група

„Моряците” спечелиха с минималното 1:0

Черноморец разгроми Локомотив (Сф) с 4:0 при дубльорите

Черноморец (Бургас) разгроми днес Локомотив (Сф) с 4:0 в мач от предпоследния, 29-ти кръг на първенството в дублиращата група