2. Евро 2012
  3. Касияс счупи два исторически рекорда

Касияс счупи два исторически рекорда

Вратарят е първият със 100 победи за своята родина и постави нов рекорд - 511 минути без допуснат гол на Европейско първенство

Икер Касияс стана първият футболист във футболната история, който печели 100 мача с националния си отбор. Това се случи след триумфа с 4:0 над Италия на финала на Евро 2012 в Киев.

Вратарят на Реал Мадрид има 137 мача за „Ла Фурия” и счупи рекорда на Дино Дзоф за 494 минути без пуснат гол на финали на Европейско първенство. Новият рекорд на Касияс е 511 минути.

По-рано в турнира Касияс подобри постиженията за най-много мачове с екипа на Испания на Андони Субисарета (126). Впечатляващо е, че за 136 мача стражът на Реал Мадрид има 100 успеха.

Критики към немски национали, които не пяли химна

Част от германските футболни национали получиха критики и бяха обвинени в непратриотизъм, тъй като не са пяли химна преди злополучния полуфинал на Евро 2012 срещу Италия, загубен с 1:2

1 милиард стигна оборотът на чейндж-бюрата в Украйна по време на Евро 2012

Чуждестранните фенове, които са посетили четирите украински града на Евро 2012, са направили оборот на чейндж-бюрата за около 1 милиард долара

Андрес Иниеста дарява премията си

Избраният за най-добър играч на Евро 2012 ще помогне на пострадалите от пожарите в района на Валенсия

Французите останаха без премии след Евро 2012

Парите бяха замразени след скандалите, Дидие Дешан поискал седмица да обмисли дали да поеме "петлите"

Насри и още трима френски национали ще отнесат наказания за лошо поведение

Френската футболна федерация започна производство срещу Насри, Бен Арфа, М'Вила и Менес

Рууд Гулит: Испания няма слаби места

Холандецът призна, че дори тимът знаменитият тим на "лалета" от 1988-а бледнее пред сегашната Ла Фурия

Общо 600 са арестуваните на Евро 2012

“Това е доста по-малка цифра от очакваното", споделя министърът на вътрешните работи на Полша Яцек Цикоки

Лепнаха космическа цена на Марио Балотели

Желаещите да се сдобият с нападателя на Манчестър Сити трябва да заплатят умопомрачителните 250 млн. евро

Икер Касияс към съдиите на финала: Респект за Италия (видео)

Стражът на европейския шампион Испания моли реферите да свирят края по-бързо и да избавят "Скуадрата" от мъките