Чехия разгроми Малта със 7:1 в контрола преди Евро 2024 (ВИДЕО)

Чехия разгроми със 7:1 Малта в контролна среща преди европейското първенство по футбол, след като нападателят Моймир Хитил се разписа по веднъж във всяко полувреме за четвъртфиналистите от последния континетален шампионат.

Селекционерът Иван Хашек остави голяма част от ключовите си футболисти на пейката, включително Томаш Соучек от Уест Хем и Патрик Шик от Байер Леверкузен. Той използва предимно по-неопитни играчи за двубоя в Грьодих, Австрия.

Иван Хашек ще води чехите на големия форумпрез лятотоАнтоник Барак от Фиорентина откри резултата за чехите в шестата минута от дузпа, а Хитил вкара първия си гол малко преди почивката. Давид Юрашек, Онджей Лингр, Матей Юрашек и Вацлав Черни също се разписаха за участниците на европейското първенство, преди Пол Мбонг да върне един гол за Малта.

Чехия започва Евро 2024 на 17 юни срещу Португалия.

Джака: Ако трябва, ще играя на един крак срещу Англия