Чехия спечели с 2 дузпи генералната репетиция Евро 2024 (ВИДЕО)

Северна Македония загуби с 1:2 след гол в 99-ата минута

Чехия постигна трудна победа с 2:1 пред собствена публика над Република Северна Македония в последния си приятелски мач преди началото на Евро 2024.

Гол от дузпа на Антонин Барак в деветата минута на допълнителното време на двубоя осигури успеха за домакините, които поведоха от 11-метров наказателен удар, изпълнен точно от Патрик Шик след малко повече от час игра в Храдец Кралове.

Гостуващият отбор изравни чрез Исник Алими в 65-ата минута.

През първата част Чехия реализира попадение чрез една от звездите на Байер Леверкузен Шик, но то не беше зачетено заради положение на засада.

Чехите, които бяха след най-добрите осем отбора на последния европейски шампионат, ще играят срещу първенеца от Евро 2016 Португалия в първия си мач от предстоящия турнир в Германия. Срещата между двата тима е на 18 юни в Лайпциг.