Германия изгаси "червения динамит" Дания под дъжда в Дортмунд (ВИДЕО)

Хаверц и Мусиала вкараха за 2:0

Германия продължава похода си на Евро 2024, след като победи с 2:0 Дания в 1/8-финалния им сблъсък. Срещата беше спряна за известен период малко преди почивката, тъй като над Дортмунд се изля огромна буря, но за щастие, мачът беше доигран.

Мачът започна с натиск на Бундестима, който в 4-ата минута спечели ъглов удар след блокирано центриане на Давид Раум. След центрирането Нико Шлотербек засече топката в мрежата, но попадението му не бе зачетено заради нарушение.

Дания имаше страхотен шанс в 21-ата минута, когато Кристиан Ериксен овладя брилянтно едно дълго подаване. последвалият удар обаче бе блокиран от Антонио Рюдигер. Датчанните имаха нов шанс в 24-ата минута, когато Йоахим Мееле получи топката вдясно от вратата на Мануел Нойер, стреля силно, но неточно.

В 35-ата минута мачът бе спрян, тъй като над Дортмунд се изви буря и над съобържението се изсипа много силен дъжд, който накара Майкъл Оливър да спре мача до второ нареждане.

Няколко минути след това сериозна градушка се изсипа над терена. След като бурята прекъсна, Майкъл Оливър изведе двата отбора отново на терена, за да поднови двубоя.

В 37-ата минута Шмайхел спаси удар на Хаверц с глава от упор след центриране от фланга, а секунди по-късно Шлотербек стреля неточно с глава.

Пет минути след това Нико Шлотербек се засуети в наказателното поле и допусна Расмус Хьойлунд да му отнеме топката, но изстрелът на деветката на Дания удари външната страна на мрежата.

В 48-ата мминута в наказателното поле настъпи хаос, като топката стигна до Йоахим Андерсен, който бе с гръб към вратата, но се завъртя и с левия крак прати топката в мрежата. Попадението обаче не бе зачетено заради засада в хода на атаката.

Секунди по-късно Германия получи дузпа! При центриране отляво на Давид Раум, топката удари в ръката пратилия топката в германската мрежа Андерсен. Първоначално съдията Майкъл Оливър отсъди углов удар, но след преразгледжане с ВАР, посочи бялата точка. Зад топката застана Кай Хаверц, който в 53-ата минута прати топката в долния ляв ъгъл и въпреки че Шмайхел хвана ъгъла, топката влетя в мрежата му - 1:0 за Германия.

В 65-ата минута Пиер-Емил Хьойберг пусна пас в коридор към Хьойлунд, който се освободи от Йозуа Кимих и шутира, но Мануел Нойер направи ново брилянтно спасяване.

Три минути по-късно Нико Шлотербек направи много добро извеждащо подаване към Джамал Мусиала, който се измъкна от датски бранител на лявото крило. Футболистът на Байерн нахлу в наказателното поле вдясно от вратата на Шмайхел, който излезе, но не успя да спре пътя на топката, която Мусиала изстереля към долния ляв ъгъл на вратата му - 2:0 за Германия.

В следващата фаза от елиминациите, Германия очаква победителя от 1/8-финала между Испания и Грузия.

Германия - Дания 2:0

1:0 Хаверц 54 (дузпа)
2:0 Мусиала 69

Стартови състави:

Германия: 1. Мануел Нойер – 2. Антонио Рюдигер, 3. Давид Раум, 6. Йозуа Кимих, 7. Кай Хаверц, 8. Тони Кроос, 10. Джамал Мусиала, 15. Нико Шлотербек, 19. Лерой Сане, 21. Илкай Гюндоган - К, 23. Роберт Андрих

Дания: 1. Каспер Шмайхел – 2. Йоаким Андерсен, 6. Андреас Кристенсен, 3. Яник Вестергоорд – 18. Александър Ба, 23. Пиер-Емил Хьойберг, 8. Томас Дилейни, 5. Йоаким Мееле – 10. Кристиан Ериксен – 9. Расмус Хьойлунд, 11. Андреас Сков Олсен

Дешан след успеха над Белгия: Нека се насладим на момента