Испания покоси Германия с гол в 119-та минута и е на 1/2-финал (ВИДЕО)

Страхотна драма в Щутгарт елиминира домакина на турнира

Испания е първият 1/2-финалист на Евро 2024, след като матира домакините от Германия с 2:1 след продължения в Щутгарт. "Ла Фурия" поведоха първи, а Бундестима се спаси от загубата в редовното време след изравнително попадение в 89-та минута.

Испанците обаче матираха Германия в 119-та минута след гол на Мерино, който донесе успеха.

Още в началните минути на срещата Педри получи няколко удара и в осмата минута бе изваден от игра, заменен от Дани Олмо.

В 14-ата минута Антонио Рюдигер получи жълт картон, което значи, че ще пропусне евентуалния полуфинал на Германия. В 32-ата минута Дани Олмо беше на добра позиция, но не изигра добре ситуацията и не успя да отправи удар към вратата на Нойер.

В края на първата част испанците се настаниха в половината на Германия, но постепенните им атаки не дадоха резултат.

След почивката Луис де ла Фуенте замени Робин льо Норман с Начо Фернандес, а Юлиан Нагелсман извади Емре Джан и Лерой Сане, за да вкара в игра Роберт Андрих и Флориан Вирц.

В 52-ата минута Ламин Ямал намери перфектно Дани Олмо в наказателното поле, а той с изстрел по земя прати топката в мрежата на Нойер за 1:0.

В 76-ата минута Германия изпусна златен шанс да вкара, след като Фюлкруг уцели страничната греда, а домакините имаха претенции за дузпа за задържане от страна на Начо.

В 83-ата минута Унай Симон не изрита добре и топката стигна до Хаверц, който опита да прехвърли излезлия напред Симон, но прати топката над вратата. В 89-ата минута Флориан Вирц изравни резултата в Щутгарт! Мителщет центрира в наказателното поле, където Кимих продължи към Вирц, а той матира Симон за 1:1!

Второто продължение започна с крайно дискусионна ситуация, при която удар на Мусиала срещна лявата ръка на намиращия се в наказателното поле Кукурея. Главният съдия обаче прецени, че това не е за дузпа, а не последва сигнал и от колегите му от ВАР.

Три минути преди края на продълженията Фулкрюг получи центриране и стреля с глава от плонж, но Унай Симон спаси страхотно с една ръка. Така се стигна до 119-та минута, когато резервата Мерино получи центриране отляво и с глава прати топката в горния ляв ъгъл на Нойер за победното 2:1.

В последните секунди Фулкрюг също можеше да вкара с глава, но изстрелът му премина на няколко сантиметра от целта. Антъни Тейлър реши да пусне още игрово време и при рейд на Мусиала отдясно Дани Карвахал го повали на земята, което пък му донесе и втори жълт картон, а центрирането на Кроос от свободния удар се озова в ръцете на Унай Симон.

Испания - Германия 2:1

1:0 Дани Олмо 52
1:1 Флориан Вирц 89
2:1 Мерино 119

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Испания: 23. Унай Симон, 2. Дани Карвахал, 3. Робин Льо Норман, 14. Аймерик Лапорт, 24. Марк Кукурея, 16. Родри, 8. Фабиан Руис, 19. Ламин Ямал, 20. Педри, 17. Нико Уилямс, 7. Алваро Мората (к);

Селекционер: Луис де ла Фуенте;

Германия: 1. Мануел Нойер, 6. Йозуа Кимих, 2. Антонио Рюдигер, 4. Йонатан Та, 3. Давид Раум, 25. Емре Джан, 8. Тони Кроос, 10. Джамал Мусиала, 21. Илкай Гюндоган (к), 19. Лерой Сане, 7. Кай Хаверц;

Селекционер: Юлиан Нагелсман.