РАЗГРОМ! Германия помете Шотландия на старта на Евро 2024 (ВИДЕО)

Исторически триумф за Бундестима в Мюнхен

Германия помете Шотландия с историческо 5:1 на старта на Евро 2024 в Мюхен. Домакинът на големия форум не остави абсолютно никакъв шанс на своя съперник, а всичко бе решено още преди почивката, когато паднаха и три от петте попадения за Бундестима. За капак гостите от Глазгоу останаха с човек по-малко преди края на първата част. Това е и най-изразителната победа в откриващ турнира на Стария континент мач. Резултнатът бе открит от Флориан Вирц, а Джамал Мусиала удвои. В самия край на полувремето Кай Хаверц се разписа от дузпа.

През втората част дойде и звездният миг на резервите, след като Николас Фюлкруг заби попадение за 4:0, Антонио Рюдигер си вкара автогол, а в сетния миг Емре Джан също бе точен.

Двубоят започна с домакински натиск, а в първите минути Шотландия бе принудена да се отбранява в собствената половина. И без да създават кой знае какви положения пред Гън, Бундестима поведе. Флориан Вирц получи на границата на наказателното поле, откъдето стреля без подготовка, а стражът на шотландците не реагира решаващо и допусна топката да влети в мрежата му.

Превъзходството на домакините продължи и в следващите минути, когато Джамал Мусиала завърши по перфектен начин многоходова атака на Германия с мощен удар, който не остави никакъв шанс за стража на Шотландия.

В средата на полувремето Германия стигна до дузпа, след като Кристи събори Мусиала, но ВАР показа, че нарушението е извън наказателното поле.

В края на полувремето Райън Портиъс извърши изключително грубо нарушение в наказателното поле срещу Гюндоган, а първоначално главният съдия Клерман Тюрпен не отсъди нарушение, но след ВАР се увери в безкомпромисното влизане и изгони защитника на гостите. Зад топката застана Кай Хавертц, който бе точен - 3:0.

След почивката Бундестима видимо се наслаждаваше на играта си и комфортния аванс, докато съперника се опитваше да минимализира щетите. Първите положения през втората част се откриха пред Сане и Вирц, но без резултатът да се промени. След малко повече от час игра нападателят Николас Фюлкруг зае мястото на Кай Хаверц. За тарана на Борусия Дортмунд бяха необходими само 5 минути, за да се разпише. Опитният футболист разстреля Гън с удар от въздуха.Това бе трети гол на Фюлкруг на голям форум, всяко едно от които реализирано след поява от резервната скамейка!

А 3 минути преди края дойде и минутата на шотландците. Центриране на Робъртсън изненада Фюлкруг и Та, които не съумяха да изчистят топката, в същото време Скот МакКена бе оставен да стреля в наказателното поле, а слабото му изпълнение изненада Антонио Рюдигер, насочил топката в собствената си врата.

В добавеното време резервата Емре Джан оформи крайното 5:1, след като бе намерен на границата на наказателното поле, откъдето отправи техничен удар, а след леко съприкосновени с крака на Гран Хенли топката влетя в мрежата на Гън.

Германия - Шотландия 5:1
1:0 Ф. Вирц (11)
2:0 Д. Мусиала (20)
3:0 Кай Хаверц (44)
4:0 Фюлкруг (68)
4:1 А. Рюдигер (87-авт)
5:1 Е. Джан (90)

Германия: 1. Мануел Нойер, 6. Йозуа Кимих, 2. Антонио Рюдигер, 4. Йонатан Та, 18. Максимилиан Мителщед – 23. Роберт Андрих, 21. Илкай Гюндоган (К), 8. Тони Кроос – 10. Джамал Мусиала, 7. Кай Хаверц, 17. Флориан Вирц

Селекционер: Юлиан Нагелсман

Шотландия: 1. Ангъс Гън – 13. Джак Хендри, 15. Райън Портиъс, 6. Киърън Тиърни - 2. Антъни Ралтсън, 8. Калъм Макгрегър, 4. Скот МакТомини, 3. Андрю Робъртсън (К) – 7. Джон МакГин, 10. Че Адамс, 11. Райън Кристи