Нидерландия и Франция с гросмайсторски хикс по пътя към елиминациите (ВИДЕО)

ВАР отмени гол за "лалетата" след почивката

Франция и Нидерландия завършиха наравно 0:0 в голямото дерби на група "D" и остават лидери с по четири точки, което на практика им осигурява място на 1/8-финалите, но все още не е ясно кой от коя позиция ще влезе в елиминациите.

"Лалетата" бяха по-близо до успеха, след като вкараха гол в 69-та минута, но намеса на ВАР отмени попадението заради пасивна засада на Дъмфрис.

В 14-ата минута отбраната на Нидерландия се пропука и Франция можеше да отбележи, но Гризман не можа да стреля от вратарското поле. Секунди по-късно нападателят на Атлетико Мадрид отново получи топката, но ударът му с левия крак мина покрай десния страничен стълб на нидерландската врата.

Маркюс Тюрам можеше да даде аванс на французите в 28-ата минута, когато бе изведен вляво от вратата, нахлу в наказателното поле и стреля, но топката мина над вратата.

Десет минути преди края на редовното време на първата част Шави Симонс проби през центъра и стреля от около 20 метра, но твърде слабо, за да затрудни френския вратар.

В 41-ата минута Антоан Гризман стреля от пряк свободен удар вляво от вратата, но след рикошет в стената топката излезе в корнер.

Нидерландия осъществи чудесна атака в 69-ата минута, когато топката бе върната към Шави Симонс, който от 15-ина метра прати топката в долния ляв ъгъл на вратата на Менян. Страничният съдия вдигна флага си за засада, тъй като в близост до вратаря на Франция бе Дензъл Дъмфрис, който според ВАР влияеше на Менян и голът не бе зачетен!

Нидерландия - Франция 0:0

Стартови състави:

Нидерландия: 1. Барт Вербрюген - 22. Дензъл Дъмфрис, 6. Стефан де Фрай, 4. Върджил ван Дайк (К), 5. Нейтън Аке - 24. Йерди Шутен - 12. Жереми Фримпонг, 7. Шави Симонс, 14. Тияни Райндърс, 11. Коди Гакпо - 10. Мемфис Депай

Франция: 16. Майк Менян - 5. Жул Кунде, 4. Дайо Упамекано, 17. Уилиам Салиба, 22. Тео Ернандес - 13. Н’голо Канте, 8. Орелиен Чуамени - 11. Усман Дембеле, 14. Адриен Рабио, 15. Маркюс Тюрам, 7. Антоан Гризман (К)