Мощна Швейцария изхвърли шампиона Италия (ВИДЕО)

"Кръстоносците" чакат Англия или Словакия

Швейцария е първият отбор на 1/4-финалите на Евро 2024. "Кръстоносците" изиграха близо до перфектен мач и елиминираха шампиона Италия с 2:0 в Берлин. "Адзурите" изглеждаха напълно изгубени през всички 90 минути и логично се сбогуват с Европейското първенство в Германия.

В 19-ата минута Никола Барела изпълни хитро статично положение. Той намери Джовани ди Лоренцо, който обаче не успя да нацели топката. Дори да се беше стигнало до гол, той нямаше да бъде признат заради засада на защитника на Италия.

Пет минути след това Швейцария трябваше да открие резултата. Бреел Емболо бе изведен сам срещу Донарума. Матео Дармиан покри засадата. Емболо имаше цялото време на света, за да преодолее вратаря на Италия, но Донарума показа отличен рефлекс, за да запази паритета.

В 37-та минута по-добрата игра на швейцарците се отплати. Рубен Варгас получи на левия фланг и намери в наказателното поле Ремо Фройлер. Полузащитникът запази самообладение и отбеляза за 1:0.

Началото на второто полувреме бе перфектно за Швейцария, след като само няколко секунди след подновяването на играта отборът на Мурат Якин удвои. Швейцарците разиграха по левия фланг. Топката стигне до Рубен Варгас, който със страхотен удар в горния ляв ъгъл не остави шансове на Донарума.

В 52-ата минута "кръстоносците" можеха сами да върнат Италия в мача. Играч на "Скуадра Адзура" центрира, а Михел Аебишер насочи кълбото с глава към собствената си врата. Все пак топката се отби в левия страничен стълб и не се стигна до попадение.

В 74-ата минута Ретеги свали топката с глава към партньора си в атака Джанлука Скамака. Той стреля, но кълбото се отби в дясната греда. При положението останаха сериозни съмнения за засада.

С победата си, Швейцария вече очаква Англия или Словакия сред финалните осем на турнира.

Швейцария - Италия 2:0
1:0 Фройлер 37