ДРАМА! Сърбия се спаси в последната секунда (ВИДЕО)

Йович вкара за 1:1 със Словения

Словения бе на броени секунди от първата си победа на европейски финали преди да допусне късно попадение за 1:1 със Сърбия в двубой от група С. В Мюнхен Жан Карничник, бившият защитник на Лудогорец, откри резултата, но именно той изпусна Лука Йович в наказателното поле в 5-ата минута на добавеното време. Сходна съдба словенците имаха и преди 24 години, когато поведоха с 3:0 на тогавашна Югославия, но после допуснаха изравняване.

Изненадващо или не, но първата част мина под контрола на словенците. Тимът на Матиаж Кек държеже инициативата и създаваше по-чистите голови положения.

Първо Адам Гнезда стреля от дистанция, но топката попадна в обсега на Предраг Райкович. Минути по-късно вратарят на Майорка отново трябваше да се намесва.

Едва в 27-ата минута Душан Влахович опита да затрудни Ян Облак, но ударът му с глава бе само за статистиката.

Най-доброто положение дойде в 38-ата минута, когото отбраната на Сърбия подцени рейда на Тими Елшник, който успя да пробие в наказателното поле на съперника, след което стреля силно, но топката срещна лявата греда, а при последвалата суматоха Бенямин Шеко не успя да довкара.

Едва в заключителните минути тимът на Драган Стойкович опита да пренесе играта в половината на Словения. Тогава Андрия Живкович намери Александър Митрович, но таранът разполагаше с малък ъгъл за стрелба и Облак успя да избие.

Второто полувреме започна с отлична възможност за сърбите, след като Душан Тадич изведе Александър Митрович очи в очи с Облак, но таранът не съумя да го преодолее.

Само минути по-късно бившият нападател на Фулъм и Нюкасъл бе оставен да стреля с глава, но отново неуспешно. В 58-ата минута и Райкович трябваше да се намесва, след като Бенямин Шешко стреля коварно.

Така се стигна до 69-ата минута, когато Словения откри след страхотна атака. Жан Карничник, бившият футболист на Лудогорец, проби дълбоко в половината на Сърбия, след което намери Елшник, който центрира по земя на втора греда и Карничник от няколко метра вкара за 1:0.

Само 3 минути по-късно Митрович продължи с непростимите пропуски, след като от няколко метра таранът на Ал-Хилал прати топката в напречната греда. В заключителните минути тимът на Пикси Стойкович хвърли всички сили в търсене на точката. И това се случи в последния възможен момент от мача, когато след центриране от ъглов удар, за който се включи и вратарят Предраг Райкович, Лука Йович успя да засече с глава за 1:1, оставяйки живи надеждите на тима за място на елиминационната фаза.

В последния ден от група С Сърбия среща Дания, а Словения има наглед невъзможна задача срещу Англия.

Стартови състави:

Словения: 1. Ян Облак (К) – 2. Жан Карничник, 21. Ваня Дъркушич, 6. Яка Бийол, 13. Ерик Янжа – 20. Петар Стоянович, 22. Адам Гнезда Черин, 10. Тими Елшник, 17. Ян Млакар – 20. Андраж Шпорар, 11. Бенямин Шешко

Сърбия: 1. Предраг Райкович – 13. Милош Велкович, 4. Никола Миленкович, 2. Страхиня Павлович – 14. Андрия Живкович, 17. Иван Илич, 22. Саша Лукич, 25. Филип Младенович – 10. Душан Тадич (К) – 7. Душан Влахович, 9. Александър Митрович