Швейцария и Италия откриват осминафиналите на Евро 2024

„Кръстоносците“ ще опитат да спрат шампионите в Берлин

Швейцария и шампионът Италия откриват програмата на осминафиналните сблъсъци от Европейското първенство по футбол в Германия.

Двата отбора се изправят един срещу друг в първия мач от елиминациите, който е в събота от 19:00 часа на „Олимпиащадион“ в Берлин.

На предишните еврофинали опонентите бяха в една група и тогава „адзурите“ спечелиха с 3:0, а след това бяха в поток и за световните квалификации като фиксираха 2 равенства през 2021 година.

Така швейцарците останаха с 3 победи в досегашните 23 срещи с този съперник, при 10 ремита и също толкова поражения.

Сега отново Италия е в ролята на фаворит. Според букмейкъра 8888.bg шансовете за успех на „сините“ са 39,4%, за равенство в редовното време - 31,6%, а за швейцарска победа - 29,2%.

„Кръстоносците“ са без поражение в 7 поредни срещи от всички турнири като последните 4 завършиха с попадения в двете врати и „над 1,5 гола“. Шансовете тази граница да бъде премината отново са 66,7%, а да има по-малко от 1,5 попадения - 38,5%, смятат от 8888.bg.

Италианците продължават защитата на титлата си от ЕП след гол в 98-ата минута срещу Хърватия, който прати „шахматистите“ у дома, а тях – на осминафинал.

Очаква се нападението им да бъде поведено от Джанлука Скамака, който бе титуляр в първите 2 мача, но влезе като резерва в споменатия драматичен успех. Сега отново той е фаворит за първи голмайстор.

Според 8888.bg възможността Скамака да открие резултата в Берлин е 13,3%, а да се разпише по всяко време – 25%. От швейцарците най-вероятен първи голмайстор е Ноа Окафор с 12,5%, докато негово попадение в мача се котира с 23,8%.

Саутгейт: Опитваме се да постигнем нещо изключително