2. Евро 2024
  3. Жиру приключи с Франция

Жиру приключи с Франция

Нападателят се отказва от националния отбор

Загубата от Испания на полуфинала на Евро 2024 се оказа лебедовата песен за Оливие Жиру на ниво национален отбор.

Нападателят се появи в 79-ата минута в опит да промени изоставането с 1:2, но това така и не се случи.

Часове след поражението опитният таран и световен шампион от 2018 година с "петлите" обяви оттеглянето си от голямата сцена.

Той ще продължи да играе на клубно ниво, но вече извън Европа, след като подписа преди месец с ФК Лос Анджелис.

Нападателят спечели първия си мач за тима през 2011 година срещу САЩ, когато Лоран Блан беше селекционер. Вече важна част от тима на Франция по пътя към титлата на Мондиал 2018. Той също така игра на шампионата в Катар през декември 2022-а и също на Евро 2016, когато спечели сребърен медал.

По ирония на съдбата успехът на Световното първенство през 2018-а дойде, когато Жиру водеше атаката на Франция, но той не успя да отбележи нито един гол на турнира в Русия. В Катар четири години по-късно той реализира четири попадения, а французите стигнаха до финала, загубен от Аржентина с дузпи.