3. 10 от Милан успяха да удържат победата над Удинезе в мач със спорно съдийство (ВИДЕО)

"Росонерите" се добраха до успех с 1:0

Отборите на Милан и Удинезе завършиха при резултат 1:0 на „Джузепе Меаца“ в двубой от осмия кръг на Серия "А". Самуел Чуквуезе откри резултата в 13-ата минута, а в 29-ата съотборникът му Тижани Райндерс получи директен червен картон.

Още в първите секунди Санди Ловрич се опита да се разпише, но шутът му се оказа неточен. Първият удар на домакините пък дойде в 9-ата минута, когато Мадука Окойе се справи с изпълнението на Окафор. В 13-ата минута именно швейцарският национал предприе дрибъл, като подаде топката на Пулишич, а той я насочи към непокрития Чуквуезе, който откри резултата с удар по земя.

Пет минути по-късно Кингсли Ехизибуе опита да възстанови равенството с далечен изстрел, който обаче не беше проблем за Менян. Мората бързо отговори с удар с глава, който беше спасен от Окойе. Малко след това Тижани Райндерс се отчете с пропуск след изпълнение на корнер. В 29-ата минута именно полузащитникът беше изгонен с директен червен картон. При въпросната ситуация Ловрич падна точно пред наказателното поле на домакините при съприкосновение с Райндерс в надпревара за топката. Това беше достатъчно за Даниеле Кифи да отстрани нидерландеца от игра, а проверката с ВАР потвърди неговото решение.

При последвалия пряк свободен удар Джордан Земура прати топката покрай вратата. В 44-тата минута Ехизибуе се разписа с глава, но попадението не беше зачетено поради негова изключително тънка засада.

В 52-рата минута Сулейман Туре настъпи грубо Чуквуезе, но дори не получи картон. Малко след Това Ехизибуе стреля с глава, но го направи неточно. В 57-ата минута настана суматоха в наказателното поле на Милан, като Менян изби топката от главата на Лоренцо Лука, а след това Павлович блокира удар на Кристиан Кабаселе. Последва проверка с ВАР за възможна дузпа, но до такава не се стигна. Малко по-късно гостите имаха претенции и за игра с ръка на Павлович, но Кифи отново не посочи бялата точка.

В 72-рата минута влезлият от пейката Юрген Екеленкамп отправи удар, при който топката мина над вратата на домакините. Три минути по-късно Окойе спаси удар на Пулишич, след което резервата Тами Ейбрахам се спъна при опита си за добавка, падна и нарани дясното си рамо. Така нападателят беше заменен едва няколко минути след появата си на терена. Последваха неуспешни удари на заменилия го Рубен Лофтъс-Чийк и съперниковите играчи Яка Бийол и Кабаселе.

В 7-минутното добавено време се стигна до поредното и последно дискусионно решение на съдийската бригада в мача. При разбъркване в наказателното поле на домакините Менян спаси удар на Екеленкамп, но секунди по-късно Кабаселе с глава прати топката в мрежата. Последва продължителна проверка с ВАР, при която Кифи прегледа наново ситуацията и реши да отсъди милиметрова засада, което осигури крайния успех на домакините след 102 минути игра.

Страхотен гол на Мбапе поведе Реал към успех над Селта (ВИДЕО)

"Белия балет" спечели гостуването си във Виго с 2:1

Лацио си заби автогол в края и поднесе трите точки на Юве ((ВИДЕО)