3. 3:0 срещу Хихон и 10-а поредна победа за Реал Мадрид в Ла Лига (видео)

3:0 срещу Хихон и 10-а поредна победа за Реал Мадрид в Ла Лига (видео)

"Белия балет" разби своя домакин с голове на Ди Мария, Роналдо и Марсело

Реал Мадрид няма спиране в Испания и постигна десета поредна победа в Примера и общо 14-та във всички турнири. Отборът на Жозе Моуриньо прекърши Спортинг Хихон с 3:0 на собствения му стадион и се откъсна на 9 точки пред Барселона. Анхел Ди Мария, Кристиано
Роналдо и Марсело се разписаха в двете полувремена за успеха на „белия балет”.

Очаквано гостите от „Сантяго Бернабеу” водеха мача и комбинираха повече в половината на своя домакин. Хихон разчиташе на епизодични контри, използвайки скоростта на Барал в атака.

Кристиано Роналдо отправи първия опасен удар в 16-ата минута, но не можа да запази равновесие и прати в аут вляво. Две минути по-късно Хуан Пабло направи страхотно спасяване на удар от воле на Ди Мария и запази нулевото реми.

В средата на полувремето съдията Едуардо Итуралде Гонзалес се превърна в главно действащо лице на „Ел Молиньон”, като накъса играта със серия от нарушения и показа куп жълти картони за двата тима.

В 32-ата минута Гонзало Игуаин намери път към мрежата на Спортинг Хихон, но бе в положение на засада при паса на Роналдо и попадението бе отменено.

Две минути по-късно вече нямаше пощада за домакините. Аржентинецът Ди Мария взе една топка по левия фланг, втурна се на скорост напред и с външен фалц в далечния ъгъл направи 0:1.

В 38-ата минута Роналдо изпълни един от марковите си преки свободни удари, но топката само облиза напречната греда.

В 63-ата минута Роналдо направи непосилна задачата за Спортинг Хихон. Португалската звезда на Реал избегна засадата, измъкна се зад отбраната, заобиколи стража Хуан Пабло с топка в крака и прати в мрежата за 0:2.

В 78-ата минута Себастиан Егурен получи втори жълт картон и всичко свърши за домакините, които останаха с човек по-малко до края.

В продължението на мача Марсело оформи класическата победа на Реал Мадрид, като состана чисто сам в наказателното поле на Хихон и спокойно прониза Хуан Пабло за 0:3.

Реал Мадрид води в Примера с 37 точки, а Спортинг Хихон е 18-ти с 12.

В друг мач от кръга в Примера закъсалият Сантандер победи минимално Виляреал с 1:0. На "Ел Сардинеро" домакините потопиха "Жълтата подводница" с победен гол на Стауни в 27-ата минута.

Сантандер е на предпследното 19-о място с 12 точки, а Виляреал е 12-ти с 14.