3. 300 победи за Арсен Венгер след 1:0 над Ливърпул

300 победи за Арсен Венгер след 1:0 над Ливърпул

Диаби реши сблъсъка пред 60 000 на "Емиратс"

“Aртилеристите” на Арсен Венгер надвиха Ливърпул с 1:0 в среща от междинния кръг на Висшата лига. Това бе победа номер 300 за френския специалист като мениджър от Премиершип (само Сър Алекс има подобно постижение).

Единственото попадение пред 60 000 зрители на „Емиратс” отбеляза Абу Диаби в 72-ата минута.

”Топчийте” успяха да се вдигнат след пораженията от Манчестър Юнайтед и Челси, докато Ливърпул прекъсна серия от 7 мача без загуба и вече няма успех в Северен Лондон в 12 мача (във Висшата лига и купите на Англия).

„Артилеристите” остават трети в класирането, с 52 точки, на 8 пред четвъртия Ливърпул.

През първите 20-ина минути двата тима бяха изключително предпазливи и до голови положения пред двете врати не се стигна.

В 26-ата обаче Бендтнер се озова на добра позиция след хитър пас на Аршавин, но стреля над вратата. Малко по-късно удар на Насри от 14 метра бе блокиран от Макси.

В 33-ата минута френският халф получи травма и на негово място в игра се появи Росицки. Ливърпул с нищо не затрудни Алмуния, а в края на първата част Рейна боксира решително опасно центриране отляво на неговата врата.

Втората част започна вихрено. Аршавин стреля в аут от малък ъгъл, а Лукас не успя да намери целта след хубав пас на Каут. Последва отличен шанс за Ливърпул, Н’Гог бе изведен сам срещу Алмуния, но Гала го настигна и направи решителен шпагат. „Артилеристите” отговориха с добра изява на Бендтнер, който преодоля Рейна, но не и Агер, изчистил на метри пред голлинията.

Травма получи един от лидерите на мърсисайдци Карагър, като в игра се появи Деген. В 64-ата минута Бендтнер падна в наказателното поле, но Хауърд Уеб му показа жълт картон за симулация. 60 секунди Росицки стреля силно, но Рейна изби в корнер.

Закономерното се случи след 72 минути игра. Бендтнер подаде към Росицки, чехът центрира отлично в малкото наказателно поле и Диаби с глава засече топката в мрежата на Рейна – 1:0.

След попадението Ливърпул натисна, но без резултат. 4 минути преди края на редовното време резервата Бабел нанесе страхотен удар, Алмуния докосна коженото кълбо, което срещна горната греда. В следващата атака на гостите пък Макси стреля много слабо в ръцете на испанския страж.

Последният шанс за Ливърпул дойде в последните секунди. Джерард стреля от пряк свободен удар, топката срещна ръката на Фабрегас, но Уеб остана безмълвен.

Три точки за Арсенал и трета позиция в подреждането, докато Ливърпул имат 44 точки на 4-ата позиция, колкото и 5-ият Ман. Сити, но „гражданите” са с 2 мача по-малко.

Арсенал – Ливърпул 1:0

(1:0) Диаби 72’

Арсенал: Алмуния; Ебуе, Вермален, Гала, Клиши; Сонг, Насри (33’ Росицки), Фабрегас, Диаби, Аршавин (67’ Уолкът); Бендтнер (81’ Саня);

Ливърпул: Рейна; Карагър (54’ Деген), Шкъртел, Агер, Инсуа; Масчерано, Лукас (78’ Бабел), Джерард, Каут, Макси Родригес; Н’Гог;

Жълти картони: Клиши, Бендтнер, Фабрегас (А); Макси, Деген (Л)
Стадион: „Емиратс”, Лондон, 60 045 зрители;
Съдия: Хауърд Уеб;