3. А3 Алкмаар победи Фейенорд с 1:0 в дербито на кръга

А3 Алкмаар победи Фейенорд с 1:0 в дербито на кръга

АЗ Алкмаар запази лидерската си позиция в холандската "Ередивизи" след ценна победа като гост над Фейенорд (Ротердам) с 1:0. Това стана в среща от 15-ия кръг на лигата. Победното попадение за гостите отбеляза Ари в 54-ата минута. След този мач АЗ е едноличен лидер в класирането с актив от 35 точки, като е с три точки пред втория Аякс. Фейенорд заема 11-та позиция със 16 точки.

АЗ Алкмаар запази лидерската си позиция в холандската "Ередивизи" след ценна победа като гост над Фейенорд (Ротердам) с 1:0. Това стана в среща от 15-ия кръг на лигата. Победното попадение за гостите отбеляза Ари в 54-ата минута. След този мач АЗ е едноличен лидер в класирането с актив от 35 точки, като е с три точки пред втория Аякс. Фейенорд заема 11-та позиция със 16 точки.