3. Агуеро детронира Челси и прати Манчестър Сити на финал за ФА Къп (ВИДЕО+СНИМКИ)

Агуеро детронира Челси и прати Манчестър Сити на финал за ФА Къп (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Гражданите" победиха с 2:1 и не позволиха обрат въпреки пробуждането на Челси в края

Манчестър Сити победи Челси с 2:1 във втория полуфинал за ФА Къп и детронира „сините”, които спечелиха трофея през миналия сезон. Насри и Агуеро дадоха добър аванс на „гражданите”, а Демба Ба намали преднината с красива странична ножица, но в края Сити удържа финалния щурм и се класира за финала.

В двубоя за трофея от ФА Къп Манчестър Сити ще се бори с Уигън, който вчера победи Милуол с 2:0. За Челси това бе първа загуба на новия „Уембли”, а феновете на еврошампиона само могат да си спомнят с усмивка за страхотните мигове на Дидие Дрогба на „Уембли”.

Рафаел Бенитес заложи на Демба Ба на върха на атаката и остави намиращия се в добра форма Фернандо Торес на пейката. Мата, Азар и Оскар действаха зад гърба на сенегалеца.

Манчини заложи на аржентинското дуо Тевес – Агуеро напред, като Яя Туре дърпаше конците в центъра пред Бари. Пантилимон отново пазеше в турнира и Джо Харт беше оставен на пейката.

През първата част мачът беше голямо надлъгване между двамата мениджъри, а действията на „Уембли” повече приличаха на шахматен двубой. Челси като че ли умишлено прие играта в своята половина, но Сити атакуваше с постепенни атаки и не даваше шансове на европейския шампион за бързи контри. Лондончани бяха твърде пасивни и заслужено изоставаха на почивката.

Чех спаси слаб шут на Агуеро след корнер в самото начало, а след 10 минути изби удар на Тевес от малък ъгъл. Иванович изби изстрел на Агуеро с летящ шпагат след отличен пас на Компани зад защитата.

Челси се събуди едва в средата на първата част. Пантилимон изби лошо едно центриране, Еден Азар от 25 метра заби топката в земята, тя отскочи и прехвърли стража, ала на голлинията Венсан Компани изчисти.

Прекалено предпазливата игра на Челси бе наказана в 35-ата минута, когато Сити поведе. Яя Туре намери Агуеро в наказателното поле, той чукна за Насри, Аспиликуета блокира опита за удар, но топката остана в краката на френския халф и от втори опит той простреля Петър Чех за 1:0.

В края на първата част Сити изпусна чудесен шанс. Милнър проби и стреля, Чех изби, а пробягалият целия терен Компани успя само да прати от грешната страна на мрежата.

Второто полувреме започна кошмарно за Челси, който допусна бърз втори гол.

Гарет Бари центрира меко, а Серхио Агуеро елегантно прати с глава в обратния ъгъл и с помощта на дясната греда матира Чех за 2:0.

Бенитес пусна Торес на мястото на Оби Микел в 66-ата минута и това даде моментален резултат.

Секунди след появата на Торес защитата на Сити не се ориентира добре при изсипана топка от Давид Луис, кълбото тупна и Демба Ба акробатично прати в мрежата със странична ножица с гръб към вратата, като отново дясната греда помогна за попадението.

Челси беше в подем и стигна до страхотен шанс да изравни, но Мата реши да заобикаля Пантилимон след пас на Торес и стражът му взе топката от краката.

Хлапето раздвижи много атаката на Челси, но сякаш неговото влизане дойде прекалено късно. Демба Ба остана очи в очи с вратаря, но Пантилимон отново бе герой и спаси.

Манчини затвори своя отбор и пусна Хави  Гарсия на мястото на Тевес. Давид Луис стреля фалцово по диагонала, но топката мина до лявата греда.

В края Лескът замени Насри и Сити се окопа пред своята врата, но пропусна добър шанс да подпечата успеха след хубав пробив на Яя Туре и неуспешен шут на Агуеро.

„Гражданите” се справиха с последните центрирания и след 4 минути добавено време ликуваха.

Финалът Манчестър Сити – Уигън е на 11 май (събота) на „Уембли”.

Реал за Варан: Завинаги един от нас