3. Агуеро и Манчестър Сити смълчаха "Олд Трафорд" и отказаха да предадат титлата без бой (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Гражданите" спечелиха градското дерби с 2:1, но остават на цели 12 точки зад Юнайтед

Манчестър Сити ще брани с чест до последно титлата на Англия. Шампионите победиха Манчестър Юнайтед с 2:1 в голямото градско дерби на „Олд Трафорд”. След скучна първа част Милнър откри за „гражданите”, но много бързо Юнайтед изравни след автогол на Компани с малко късмет за домакините. Серхио Агуеро се появи като резерва и след забележителен рейд сред защитата на Юнайтед матира Де Хеа за победния гол в 78-ата минута.

Манчестър Юнайтед имаше аванс от 15 точки преди големия сблъсък, който сега вече е 12 при оставащи само 7 мача и за двата тима до края на сезона. „Червените дяволи” се нуждаят от още 10 точки, за да бъдат сигурни шампиони за 20-и път.

Сър Алекс Фъргюсън избра много атакуващ състав и заложи на Ван Перси, Рууни, Уелбек и Йънг в титулярния състав. Гигс и Карик си партнираха в центъра.

Манчини насити халфовата линия с Насри, Яя Туре, Давид Силва, Бари и Милнър, а напред бе забит подвижния Карлос Тевес.

Всичко по-интересно се случи през втората част, а преди почивката двамата мениджъри по-скоро се надлъгваха неуспешно помежду си.

Ван Перси първи бе близо до гола в 7-ата минута, когато се завъртя, ала стреля неточно.

Сити удържа първоначалния щурм на „червените дяволи”, а с напредване на времето гостите все по-често успяваха да разиграват в центъра.

Гигс прати с глава неточно, а на Сити му липсваха ударите към вратата. Силва игра с ръка пред вратата на домакините и съдията Майк Дийн му показа жълт картон. Рууни пък влезе опасно високо с двата крака срещу Милнър и също бе декориран в жълто.

Насташич блокира удар на Йънг след мълниеносна контра на Юнайтед.

Домакините удариха греда минута преди почивката и това бе най-доброто голово положение за първата част. Ван Перси свали с глава за Рафаел, който след лек рикошет нацели сглобката на гредата вдясно зад Джо Харт. При положението останаха съмнения за засада на Ван Перси при паса към него, но страничният съдия не вдигна флага.

Втората част много повече приличаше на битка за титлата. Темпото се покачи неимоверно, публиката усети адреналина и това допълнително допринесе за страхотната атмосфера в „Театъра на мечтите”.

Втората част започна по възможно най-добрия начин за Манчестър Сити. „Гражданите” поведоха след грешка на легендата Райън Гигс и лек рикошет.

Гигс опита пас с пета, но Бари разгада намеренията му, пресече, напредна отляво, после центрира към наказателното поле, Насри чукна назад и от границата на пеналта Джеймс Милнър матира Джо Харт със силен удар, който леко рикошира и намери долния близък ъгъл за 0:1.
Сити доби още по-голямо самочувствие, но само 7 минути по-късно Манчестър Юнайтед стигна до изравнителен гол.

Ван Перси центрира много остро от пряк свободен удар, Джо Харт се размина, Фил Джоунс трябва да прати в празната врата, но вместо това с глава прати като защитник в обратна посока и за негов огромен късмет топката срещна гърба на Венсан Компани и се озова в мрежата – 1:1 след 59 минути.

Тевес имаше шанс пак да изведе напред Сити, но стреля в Силва, а имаше и засада.

Манчини първи направи смяна и нацели джакпота, пускайки Серхио Агуеро на мястото на Самир Насри.

След 7 минути аржентинецът вкара победния гол за шампионите. Яя Туре пусна за Агуеро пред пеналта, той пое на скорост между Евра, Фърдинанд и Джоунс на три пъти подлъга, че ще стреля, но на четвъртия път от малък ъгъл прати под гредата и преодоля Де Хеа за 1:2.

Сър Алекс пусна своята суперрезерва Чичарито, но мексиканецът и Евра пратиха с глава право в ръцете на Харт в края и Манчестър Сити си тръгна с 3 точки от „Олд Трафорд” за втори пореден сезон след онова паметно 6:1 миналия сезон.

Манчестър Юнайтед е лидер със 77 точки, Сити заема втора позиция с 65. "Небесносините" вече са на 7 точки пред Челси и Тотнъм.

Манчестър Юнайтед - Манчестър Сити 1:2
0:1 Милнър '52
1:1 Компани '59 (автогол)
1:2 Агуеро '78

Реал за Варан: Завинаги един от нас