3. Академика нанесе първо поражение на Атлетико (Мадрид) в Лига Европа през сезона (+ВИДЕО)

Виктория (Пилзен) разпиля Апоел (Тел Авив)

Настоящият шампион в Лига Европа – Атлетико (Мадрид), регистрира първото си поражение в турнира пред този сезон, след като днес загуби с 0:2 като гост на португалския Академика в мач от група „В” на надпреварата.

Домакините от Академика имаха един гол аванс на почивката на двубоя. Уилсън Едуардо успя да открие резултата в 28-ата минута, след като прати неспасяемо кълбото в мрежата на гостите след удар с десния крак. Крайното 2:0 бе оформено в 70-ата минута. Академика получи правото да изпълни дузпа, отсъдена за нарушение Пулидо срещу Салим Сисе в наказателното поле на Атлетико. Зад топката застана автора на първия гол в мача – Уилсън Едуардо, и с точно изпълнение покачи на 2:0 в полза на Академика. При този резултат дойде и последният съдийски сигнал.

В другия двубой от групата Виктория (Пилзен) се наложи с категоричното 4:0 като домакин на Апоел (Тел Авив). Гостите от Апоел играха с човек по-малко от 41-ата минута, когато Джемба-Джемба бе изгонен.

Иначе Даниел Коларж откри резултата в полза на домакините в средата на първата част, а до почивката Виктория (Пилзен) достигна до още един гол, който падна в 40-ата минута и бе дело на Давид Щипек. През втората част домакините достигнаха до още два гола – Даниел Коларж реализира второто си попадение в мача в 76-ата минута, правейки резултата 3:0, а крайното 4:0 оформи Марек Бакош в 84-ата.

Въпреки днешното поражение от Академика, Атлетико (Мадрид) остава на върха в групата и е с 9 точки. Виктория (Пилзен) е със същия актив на 2-ата позиция. Академика заема 3-ото място с 4 пункта и въпреки днешния успех срещу „дюшекчиите”, почти сигурно ще отпадне след груповата фаза на турнира. Апоел (Тел Авив) е на последната 4-та позиция с 1 точка и вече няма шанс да се класира за следващата фаза на Лига Европа.

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи

„Той ще е готов за следващата кампания“, заяви Гуардиола

Флик: Хубаво е да си треньор на Барселона

Специалистът се наслаждава на първите си месеци в Каталуния

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит