3. Алавес чака Барса на първия финал за купата в историята си (СНИМКИ+ВИДЕО)

Алавес чака Барса на първия финал за купата в историята си (СНИМКИ+ВИДЕО)

Алавес победи Селта с минималното 1:0 и се класира на втория си финал за 96 години

Алавес надви Селта с 1:0 като домакин и успя да се класира за финала за Купата на Краля след 0:0 в първата среща от полуфиналите. В герой за синьо-белите се превърна резервата Едгар Мендес в 82-та минута на двубоя.

Първото полувреме бе много равностойно, като първи Дайверсън стреля към вратата на Селта, но топката мина покрай нея. Селта отговори с опасности пред Яго Аспас и Густаво Кабрал, но и те не успяха да вкарат.

До почивката Ибай Гомес и отново Аспас също пробваха късмета си, но резултатът 0:0 остана да свети на таблото.

След почивката и двата отбора играха предпазливо, тъй като всяка грешка означаваше почти сигурно отпадане. Тя дойде чак в 82-та минута и то в състава на Селта, след като Едгар Мендес успя да вкара така ценния гол, след като пое свалена топка, проби на скорост към наказателното поле, излезе сам срещу стража на Селта и хладнокръвно го преодоля.

Самият Мендес се беше появил като резерва само три минути по-рано. В оставащите минути Алавес приеха тотално играта в своята половина, а спречкванията и драмата не липсваха.

Антонио Лахоз даде шест минути продължение, но заради постоянното накъсване на играта, мачът се игра над него, но домакините успяха да съхранят преднината си и празненствата след последния съдийски сигнал бяха като след спечелен трофей. Над Мандисороса бе пусната заря, а на терена всички в синьо и бяло празнуваха бурно с феновете, а на финала за купата ще спорят за трофея с Барселона.

Мадридчани надвиха 2:0 Алавес

Ман Сити се подхлъзна и срещу Нюкасъл - 1:1 (ВИДЕО)

"Гражданите" остават първи в класирането с 14 точки, но може да го загубят до края на деня