3. Алавес излъга Леванте в края

Алавес излъга Леванте в края

Два червени картона и изпусната дузпа белязаха мача помежду им

Алавес победи като домакин Леванте с 1:0 в мача помежду им от 26-ия кръг на испанската Примера дивисион. Двата отбора не показаха кой знае колко качествена игра, а двубоят ще се запомни с двата червени картона, които бяха показани на играч и от двата отбора.

След равностойни първи 20 минути, в които първо Чема застраши стража на домакините, а след това Ибай Гомес не успя да открие за тях, в 30-та минута именно Чема беше изгонен от главния съдия с директен червен картон поради грубо нарушение в наказателното поле. Съдията отсъди дузпа за Алавес, но Ману Гарсия пропусна целта. В самия край на полувремето Виктор Киснерос можеше все пак да изведе домакините напред, но безуспешно.

След почивката домакините продължиха да имат приемущество в играта с човек повече, но защитата на Леванте успя да се справи с атаките към вратата им. В 78-та минута пък Мунир Ел Хадади получи втори жълт картон и изравни численото съотношение на силите на терена. Малко след това Ибай Гомес стреля в очертанията, но Ойер спаси мрежата на Леванте. В първата минута на продълженията обаче Виктор Киснерос успя да реализира с глава след центриране на Ибай Гомес и донесе трите точки за своя тим.

Така и двата отбора останаха над чертата на изпадащите. Алавес е с 31 точки на 14-то място, а Леванте е на 17-то с 21 пункта.

Вижте какво каза Марко Розе

Треньорът на Реал (Мадрид) след загубата в Шампионската лига: Не сме свикнали с такива резултати

Треньорът на Реал (Мадрид) Карло Анчелоти разкри причините за загубата с 0:1, която "Кралският клуб" допусна при гостуването на Лил в мач от втория кръг на основната фаза в Шампионската лига.