3. Алавес обърна Валенсия в края (ВИДЕО)

Алавес обърна Валенсия в края (ВИДЕО)

Депортиво спря серия от 4 загуби срещу „прилепите”

Депортиво Алавес постигна първата си победа над Валенсия от 2001 г. насам и спря серия от четири поражения в съперничеството.

Новаците постигнаха късен домакински обрат и спечелиха с 2:1 домакинството си от XXIV кръг на Примера.

Карлос Солер даде аванс на „прилепите” в 70-ата минута, но осем по-късно Ибай Гомес изравни.

Четири минути преди края на редовното време пък резервата Рубен Собрино асистира на друга резерва – Александър Катай, който оформи крайното 2:1.

Малко по-късно нервите на Фабиан Орелана от гостите не издържаха и в 88-ата минута той бе изгонен заради втори жълт картон.

След победата си Алавес вече има 33 точки, докато Валенсия остана с 26 в своя актив.

Италианската федерация обяви датите за Суперкупата

Интер-Аталанта ще бъде първият мач в програмата на 2 януари, докато Ювентус - Милан ще се проведе на 3 януари