3. Алекси Санчес с два гола при исторически успех на Арсенал над Уест Бромич (ВИДЕО+СНИМКИ)

Победата на "артилеристите" бе под номер 500 във Висшата лига

С две попадения на Алекси Санчес Арсенал победи Уест Бромич с 2:0 в отложен мач от 30-ия кръг на Висшата лига. Успехът бе исторически за момчетата на Арсен Венгер, тъй като е под номер 500 в Премиър Лийг. С тази победа "артилеристите" си върнаха третото място.

Двубоят започна по чудесен начин за домакините, които натиснаха своя съперник и поведоха рано в резултата. В 6-тата минута Алекси Санчес даде преднина на "топчиите" след далеч удар и невероятно индивидуална класа на чилиеца.

Малко след това Месут Йозил получи топката в наказателното поле, но защитата на гостите се справи. Последваха нови добри възможности за Арсенал, но гостите оцеляха на няколко пъти. Все пак логичното се случи още преди почивката, след като в 38-мата минута се стугна до пряк свободен удар с чието изпълнение се нагърби Санчес, за да покачи на 2:0. Така и завърши първото полувреме.

През втората част отново Арсенал контролираше играта, но пропуски на Йозил, Кембъл и Оливие Жиру лишиха феновете на "Емирейтс" от възможност да видят още голове в мача. в 73-тата минута Рондом бе близо до това да намали резултата, но пропусна да прати топката в мрежата от непосредствена близост.

В крайна сметка двете попадения на Алексис Санчес се оказаха достатъчни, за да може тимът, воден от Арсен Венгер, да се изкачи отново на третото място с 63 точки в актива си, на цели 10 от лидера Лестър. За Уест Бромич това беше трета поредна загуба и отборът на Тони Пулис заема 15-а позиция в таблицата с 40 точки.

НАПРЕЖЕНИЕ: Хендерсън скочи на бой срещу съотборник

Англичанинът беше бесен, въпреки успеха с 4:0 над Бешикташ