3. Анемичен Милан смълча "Велодром"

Анемичен Милан смълча "Велодром"

Машината за голове Пипо Индзаги измъкна "росонерите"

Милан успя да излъже Марсилия в първата среща от група „С” на Шампионската лига. Френският тим имаше превъзходство през целия двубой, но с две попадения на Филипо Индзаги, „росонерите” успяха да победят своя противник с 2:1. Двубоят на стадион „Велодром”, който премина под непрестанен обилен дъжд, бе много динамичен, а по-чистите положения определено бяха пред вратата на Сторари.

Домакините започнаха много силно мача и се опитаха да притиснат италианския гранд. В 13-ата минута сенегалецът Мамаду Нианг остана очи в очи със Сторари, но ударът му мина на сантиметри над напречната греда. В средата на първата част Шейру намери Нианг в наказателното поле, който овладя топката и стреля, но коженото кълбо отново мина на вратата на „росонерите”.

В 27-ата минута играчите на Милан откриха резултата с първата си по-сериозна атака към френската врата. Алешандре Пато и Кларънс Зеедорд разиграха отлично топката по лявото крило. Холандецът центрира към далечната греда, където бе дебнещият Филипо Индзаги. Ветеранът в състава на миланския гранд отново показа голмайсторския си нюх, след като от 4-5 метра разстреля Манданда. Това бе 67-ият гол на Супер Пипо в европейските клубни турнири.

Постепенно играчите на Дидие Дешам отново поеха инициативата и в края на първото полувреме отново притиснаха своя съперник. В 40-ата минута Нианг получи топката пред наказателното поле, но ударът му бе много неточен. Четири минути по-късно Сисе стреля силно от границата на полето, а коженото кълбо мина на сантиметри над напречната греда. В даденото от рефера добавено време Шейру получи топката пред границата на полето и веднага стреля, но с невероятна намеса Сторари парира удара му.

В 48-ата минута Шейру центрира към Лучо, който стреля от воле с левия крак, но топката мина на сантиметри покрай левия страничен стълб на Сторари. Още в следващата атака силният натиск на Марсилия през втората част даде резултат. Беноа Шейру центрира от фаул, Габриел Хайнце се извиси над защитници на Милан и с глава прокара топката между краката на Сторари – 1:1

В 54-ата минута левият бек Тайво проби по крилото и стреля към близкия ъгъл, но ударът му срещна външната страна на мрежата. Само няколко минути след ново центриране от пряк свободен удар, топката се озова в краката на Сисе, който веднага стреля, но Сторари изби. Домакините продължиха да натискат, но с непростими пропуски се отчетоха Нианг и Шейру.

В 75-ата минута „росонерите” отново организираха опасна атака към вратата на Мандана. След бързо изпълнение на фаул, топката се озова в Пирло, който върна към Зеедорф. Холандецът с едно докосване центрира към границата на малкия пеналт, където отново дебнеше Индзаги. Италианският голмайстор изпревари прекия си пазач и от няколко метра простреля Манданда.

В 80-ата минута играч на Марсилия за пореден път центрира от фаул, Нианг стреля с глава, но топката излезе в аут. До края на срещата домакините се опитаха да изравнят резултата, но с много прагматична игра Милан успя да запази крехката си преднина и накрая да се поздрави с победата.

Марсилия – Милан 1:2
0:1 Индзаги (27’)
1:1 Хайнце (49’)
1:2 Индзаги (75’)

Марсилия: Манданда, Хайнце, Диавара, Таиво, Сисе (88' Мориентес), Шейру, Лучо (75’ Бен Арфа), Кабуле, М’Биа, Брандао, Нианг

Милан: Сторари, Одо, Неста, Силва, Дзамброта, Пирло, Амброзини (58’ Гатузо), Фламини, Зеедорф (90’ Абате), Пато, Индзаги (87’ Хунтелаар)

Жълти картони: Дзамброта, Фламини, Сторари (Милан)

Рефер: Клаус Бо Ларсен