3. Англия очаквано разпиля Сан Марино (ВИДЕО)

Англия очаквано разпиля Сан Марино (ВИДЕО)

”Трите лъва” спечелиха мача с 5:0, Уейн Рууни и Дани Уелбек се отчетоха с по два гола, а едно попадение добави Алекс Окслейд-Чембърлейн

Отборът на Англия победи с категоричното 5:0 Сан Марино в мач от група „Н” на квалификациите за Световното първенство през 2014-та година. Двубоят се игра на стадион „Уембли” в Лондон. С по две попадения за „Трите лъва” се отчетоха нападателите на Манчестър Юнайтед – Уейн Рууни и Дани Уелбек, а един гол добави халфът на Арсенал – Алекс Окслейд-Чембърлейн.

Англичаните съвсем очаквано доминираха по време на целия двубой и още на почивката водеха с 2:0. Тимът на Рой Ходжсън създаде безброй положения пред вратата на противника през първите 45 минути и след множество пропуски, успя да излезе напред в 35-ата, когато Уейн Рууни реализира отсъдената в полза на отбора му дузпа. Две минути по-късно Дани Уелбек покачи на 2:0, след като се разписа от близко разстояние. Така на почивката на срещата домакините водеха с 2:0.

През втората част Англия продължи да контролира случващото се на терена и в 69-ата минута преднината на „Трите лъва” стана класическа, след като Уейн Рууни отбеляза втория си гол в мача. Две минути след това своето второ попадение в двубоя успя да отбележи и Дани Уелбек, а крайното 5:0 оформи Алекс Окслейд-Чембърлейн в 77-ата минута.

Така Англия записа втора победа в квалификациите за Мондиал 2014 и е лидер в група „Н” с актив от 7 точки. Сан Марино се намира на последната шеста позиция без спечелена точка.