3. Английският шампион обърна Фулъм с гол в края на резервата Джеко (видео)

Английският шампион обърна Фулъм с гол в края на резервата Джеко (видео)

Манчестър Сити прекъсна най-лошата серия в ерата Роберто Манчини с 2:1 над тима на контузения Димитър Бербатов

Английският шампион Манчестър Сити постигна трудна, но сладка победа с 2:1 при визитата си на Фулъм от шестия кръг на Висшата лига. Двубоят на стадион „Крейвън Котидж” в Лондон започна страхотно за домакините, от чиито редици отсъстваше контузеният български нападател Димитър Бербатов.

В осмата минута Марк Холси, чието съдийство в дербито Ливърпул – Манчестър Юнайтед (1:2) в неделя бе обект на бурни дебати на Острова, отсъди третата си дузпа за седмицата, посочвайки бялата точка след леко падане на Йоан-Арне Рийзе на границата на наказателното поле при съприкосновение с Пабло Сабалета.

Зад топката застана Младен Петрич, който замени българина Димитър Бербатов в стартовия състав на Фулъм, а след удара на хърватина домакините поведоха с 1:0. Така Манчестър Сити продължи традицията и не успя да запише първата си суха мрежа през кампанията, превръщайки се в първия шампион в ерата на Висшата лига, допуснал гол във всеки от първите 6 кръга на следващия сезон.

Освен всичко друго, атаките на лондончани носиха далеч повече опасности, тъй като те ги развиваха на скорост и отбраната на „гражданите” трудно съумяваше да се справи с бързите нападатели на „котиджърс”. Първата сериозна възможност пред гостите се откри в 25-ата минута, когато Карлос Тевес прехвърли с отличен пас отбраната на гостите и сънародникът му Пабло Сабалета успя да пусне топката успоредно на голлинията, ала Яя Туре бе изпреварен от Бреде Хангеланд в наказателното поле и авансът на Фулъм се запази.

Само 4 минути по-късно гостите отново бяха близо до възстановяването на статуквото, но ударът с глава на Кун Агуеро не намери целта. Секунди по-късно Карлос Тевес бе задържан от Рийзе в наказателното поле на Фулъм, но този път Марк Холси не отсъди дузпа. В 38-ата минута след разбъркване в наказателното поле на Фулъм топката бе на сантиметри от това да премине голлинията на лондончани, ала Марк Шварцер я закова на чертата, а после се намеси отлично и след удар на Давид Силва, за да опази преднината на своите. Все пак, малко преди паузата, логичното се случи и шампионите изравниха резултата.

В 43-ата минута Карлос Тевес стреля от границата на наказателното поле, след което Давид Силва отклони топката и Шварцер отново спаси, ала връхлитащият на далечната греда Серхио Агуеро нямаше как да сгреши и отблизо вкара кълбото в мрежата за 1:1. При този резултат дойде и почивката, а след нея „гражданите” заиграха по-уверено и притиснаха своя опонент. Въпреки това обаче те не успяваха да преодолеят добре групираната отбрана на Фулъм и стражът на тима – Марк Шварцер. Така се стигна до 86-ата минута, в която мениджърът на гостите Роберто Манчини реши да заиграе с трима нападатели и пусна Един Джеко на мястото на Хави Гарсия.

Босненският стрелец се отблагодари за гласуваното доверие буквално с първото си съприкосновение с топката. В 87-ата минута Гаел Клиши центрира, Яя Туре игра с глава и това обърка защитата на лондончани, вследствие на което последва неумело изчистване, а топката попадна в краката на Джеко, който се обърна и с мощен шут прати топката неспасяемо в горния ъгъл на вратата. По този начин шампионите на Англия прекъснаха най-дългата поредица без победа (4 мача) под ръководството на Роберто Манчини и събраха 12 точки в актива си, изоставайки на 4 от лидера Челси. Фулъм остана с 9 пункта след шест изиграни мача.