3. Анхел Ди Мария дебютира с победа за ПСЖ (ВИДЕО)

Анхел Ди Мария дебютира с победа за ПСЖ (ВИДЕО)

Шампионите спечелиха с 3:0 срещу Монако след два гола на Кавани

Пари Сен Жермен победи Монако в последния двубой от четвъртия кръг на Лига 1. Шампионът на Франция се поздрави след 3:0 като гост на стадион „Луи Втори”.

Привлеченият през този трансферен прозорец полузащитник Анхел Ди Мария от Манчестър Юнайтед направи официалния си дебют, като показа добра игра и направи всичко по-силите си да започне в новия си тим с гол. Това не се случи, но подаде за гола на Езекиел Лавеци.

Другият голмайстор бе Единсон Кавани, който бе точен на два пъти. И трите попадения бяха реализирани през второто полувреме.

С този успех ПСЖ затвърди първата си позиция във временното класиране. Отборът на старши треньора Лоран Блан има 12 точки. Монако е на 13-ото място с 5 точки.

Резултатът бе открит в 57-ата минута от Кавани. Той засече с глава центриране на Матюиди след бърза атака. Интересното в случая бе, че парижани реализираха след най-опасното положение за Монако в двубоя.

В 73-ата минута отново Кавани се разписа. Той бе изведен майсторски от Златан Ибрахимович и сам срещу Даниел Субашич не сгреши.

Класическата победа оформи друг южноамериканец в редиците на ПСЖ – Лавеци получи хубав пас от Ди Мария в наказателното поле и с плътен удар се разписа.