Антов пак не игра, Монца би (ВИДЕО)

Фрозиноне удари Аталанта у дома

Валентин Антов продължава да стои далеч от състава на Монца, а тимът му спечели с 2:0 домакинството си на Емполи в двубой от 2 кръг на Серия А. Без българина в групата, домакините не срещнаха особена съпротива от "сините" от Тоскана. Монца откри резултатат в точния момент, след като Андреа Колпани се разписа в секундите преди почивката, възползвайки се от пас на Самуеле Бириндели.

Скоро след почивката интригата приключи, точен за "червените" бе отново Колпани. До края на срещата Монца бе отборът, държащ инициативата. За гостите това бе второ поражение след 0:1 от Верона на старта. В клуба е юношата на Левски Антоан Стойнов, който засега поне се подвизава в примаверата.

В същото време новакът Фрозиноне изненада Аталанта след успех с 2:1. Бившият тим на Александър Тонев удари на два пъти гостите от Бергамо до срадата на първото полумреме, след което бе трудно за Богинята да се върне в срещата. Дуван Запата все пак вкара в 56-ата минута, намалявайки на 1:2, а въпреки присъствието на терена на новата перла Шарл де Кетеларе, гостите останаха с празни ръце.