3. Анжи излъга АЗ със съмнителен гол /видео/

Анжи излъга АЗ със съмнителен гол /видео/

Котдивоарският голаджия Ласина Траоре вкара от спорно положение за засада за 1:0 в Москва

Богаташите от Анжи Махачкала увеличиха шансовете си да попаднат в групите на турнира Лига Европа след чиста победа с 1:0 над АЗ Алкмаар в първия плейофен двубой.

Срещата се игра на стадион „Локомотив” в Москва. През целия двубой си личеше, че холандският тим има по-голям опит в европейските турнири, ала АЗ така  и не стигна до гол.

През първата част головите положения бяха малко, а атаките на гостите изглеждаха по-остри, но липсваше головият пас, който да създаде чиста ситуация.

Още в началото на второто полувреме Анжи отбеляза скъпоценния гол за 1:0. Руснаците отнеха пред своето наказателно поле, с 4 паса топката стигна до нахлуващия отдясно в наказателното поле Мбарк Бусуфа, който пробва нещо средно между удар и остро центриране, а привлеченият от Кубан за новия сезон Ласина Траоре се разписа със шпагат до гредата за 1:0.

При гола останаха големи съмнения за засада, ала реферите не маркираха такава.

До края Анжи се групира в защита и не допусна АЗ да изравни.

Реваншът е следващия четвъртък (30 август) oт 22:00 часа българско време на стадиона в Алкмаар.

В друга среща от плейофите за влизане в групите на Лига Европа Нефтчи (Баку) и АПОЕЛ (Никозия) направиха 1:1 в Азербайджан.

Двата гола паднаха само за минута в края на мача.

Махир Шукуров изведе Нефтчи напред от дузпа в 82-ата минута, но веднага след центъра резервата Селим Бенакур изравни за 1:1
Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит

Той говори преди дербито с Байер Леверкузен в Бундеслигата

Сърбия и Албания с обща кандидатура за Евро U21 2027

Белгия и Турция също са сред страните, които искат домакинството

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи