3. АПОЕЛ довърши започнатото и остави Зенит в безтегловност (видео)

АПОЕЛ довърши започнатото и остави Зенит в безтегловност (видео)

0:0 в нервен мач, прекъсван на два пъти, в студения Санкт Петербург

Кипърският АПОЕЛ направи истинска сензация в Шампионската лига. Скромният тим от острова на Афродита направи 0:0 в Русия срещу Зенит в изнервен мач, прекъсван на два пъти, и си отвоюва правото да играе в осминафиналите на турнира.

Срещата премина почти през цялото време в игра на една врата, но домакините така и не успяха да отбележат попадение.

Победа в  днешния мач на Зенит щеше да класира със сигурност отбора напред, докато сега руснаците най-вероятно ще решават съдбата си в гостуване на Порто на 6 декември.

В целия двубой Зенит имаше 23 опита да вкара гол, срещу един единствен на АПОЕЛ.

През първите 45 минути защитата на кипърците се справяше с енергичните набези на домакините. Бухаров и Дани постоянно бяха в ядрото на опасни атаки, пробиви и центрирания, но винаги се намираше някой защитник, който да блокира последния удар преди гола.

През втората част положението ни най-малко не се промени. Феновете на Зенит пък полудяха. Началото на вторите 45 минути закъсня заради хвърлена димка, а впоследствие отново заради същото нещо играта бе спряна за 8 минути, като футболистите дори се прибраха до съблекалните си, а някои от тях отидоха да говорят с феновете да спрат да пречат на играта.

След подновяването на двубоя нещата по нищо не се промениха. Зенит натискаше, Апоел се бранеше. След голяма борба, в крайна сметка кипърците стигнаха до скъпоценната точка, която класира тях вместо Зенит за следващата фаза на турнира.

Зенит  - АПОЕЛ - 0:0

Зенит: Малафеев, Анюков, Губочан, Ломбертс, Кришито, Файзулин, Зирянов (Бистров, 55), Денисов, Широков (Лазович, 88), Данни, Бухаров;

АПОЕЛ: Пардо, Солому, Оливейра, Паулу Жорже, Александру (Елиа, 46), Хараламбидис, Мораиш, Тричковски (Адорно, 90), Пинту, Мандука, Аилтон (Яхич, 67).

Жълти картони: Александру, 42. Кришито, 45+2. Елиа, 53. Ломбертс, 85. Паулу Жорже, 90+2;

Шахтер Д 4 0 2 2 4-6 2

Милан докосва върха след класика за 5 минути (ВИДЕО)

„Росонерите“ не дадоха шанс на Лече – 3:0

Дортмунд се развихри за обрат от 0:2 до 4:2 (ВИДЕО)

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи