3. Апокалипсис в Партизан навръх юбилей: Домакинска загуба, две изпуснати дузпи и среден пръст от капитана към феновете (ВИДЕО)

Божинов беше титуляр, но бе сменен на почивката, Партизан изпорти две дузпи след това, падна с 0:1 и накрая имаше грозни сцени

Валери Божинов беше титуляр, но бе заменен на почивката при първата домакинска загуба на Партизан в сръбския елит този сезон. „Гробарите” паднаха с 0:1 от Чукарички, а освен това изпуснаха и цели две дузпа след почивката.

Мачът бе специално преместен за днешния ден, защото на 4 октомври Партизан навърши 70 години от основаването си. Вместо празник и победа, домакините обаче направиха хорър шоу за своите почитатели със загуба, две изпуснати дузпи и среден пръст от капитана към публиката.

Божинов водеше атаката на домакините в Белград, а Партизан бе в добро настроение след първия си успех като гост в Германия в евротурнирите – 3:1 над Аугсбург в Лига Европа.

Тази вечер имаше проблеми с осветлението на стадиона и някои от прожекторите не светеха с пълния си капацитет.

Чукарички играеше по-добре през първата част и поведе със страхотен гол в 35-ата минута, когато Лукас Пязентин стреля перфектно в мрежата от 25 метра от пряк свободен удар.

На почивката Божинов бе заменен от Шапонич, а в 49-ата минута друга резерва – Гърбич, изпусна дузпа за Партизан.

Тиаго получи втори жълт картон за симулация и гостите останаха с 10 души в 72-ата минута. Мъките продължиха и Партизан получи нова съмнителна дузпа, но Бабович прати над вратата за недоумение на целия стадион.

След последния съдийски сигнал на съдията Милорад Мажич се разиграха батални сцени. Капитанът Стефан Бабович не издържа на нападките от феновете и въпреки че феновете се опитаха да го укротят пред западната трибуна, той се обърна към източната и размаха среден пръст към феновете.

След четвъртата загуба в първенството Партизан остава 4-и с 20 точки, на цели 12 зад лидера Цървена звезда. Чукарички е шести с 18 точки.