3. Арсенал без проблеми на 1/8-финал за ФА Къп (ВИДЕО+СНИМКИ)

Арсенал без проблеми на 1/8-финал за ФА Къп (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Топчиите” се разправиха с Ковънтри на „Емирейтс”

Отборът на Арсенал се класира без проблеми за 1/8-финалите на турнира ФА Къп след убедителна победа с 4:0 над третодивизионния Ковънтри. Арсен Венгер не подцени двубоя и излезе с по-голяма част от титулярите си, въпреки че в предни позиции започнаха Лукаш Подолски и Никлас Бендтнер.

Лукаш Подолски даде преднина от два гола на „артилеристите” още преди почивката, а влезлите като резерви Оливие Жиру и Санти Касорла оформиха крайното 4:0 с попадения в края на срещата.

Арсенал започна изключително силно и трудно позволяваше на противника си да напусне собствената си половина. Подолски и Окслейд-Чембърлейн направиха ранни пропуски, но в 15-ата минута домакините поведоха.

Лукаш Подолски се възползва от дадената му възможност като титуляр. След грешка на Ковънтри в средата на терена, Уилшър намери Йозил пред наказателното поле. Бившият играч на Реал (М) изведе Подолски, който преодоля стража на гостите и без проблем завърши с удар по диагонала.

„Небесносините” имаха възможност да изравнят само минути по-късно, но добър удар на Бейкър бе спасен от Фабиански.

Вторият гол на „артилеристите” не закъсня. Серж Гнабри центрира от корнер, Мертезакер отклони топката с глава на близката греда, тя стигна до Подолски, който отблизо не сгреши.

Германецът имаше възможност да оформи и хеттрика си, но минути след втория си гол пропусна прекрасна възможност, пращайки топката над напречната греда.

В началото на втората част Кларк получи нови две възможности за гол. Само пет минути след подновяването на играта, нападателят на гостите остана сам срещу Фабиански, но ударът му бе спасен с крак от поляка.

Последваха нови силни моменти за тима от Лига едно. Муса открадна топката от Окслейд-Чембърлейн, напредна по дясното крило и намери Кларк на дъгата на наказателното поле. Нападателят стреля, но ударът му срещна лявата греда на Фабиански.

В последните минути на двубоя Арсен Венгер пусна в игра Оливие Жиру и Санти Касорла. Двамата показаха колко различно изглежда Арсенал с тях, като всеки един успя да отбележи по едно попадение.

В 84-тата минута Санти Касорла намери Киърън Гибс в наказателното поле. Бранителят центрира към точката за изпълнение на дузпа, където Жиру с едно докосване намери далечния ъгъл на вратата на гостите.

Минута преди края на редовните 90 резултатът набъбна до 4:0. След прекрасна атака на „артилеристите”, Кайл Дженкинсън стреля, но вратарят на Ковънтри успя да спаси. Касорла намери рикоширалата топка и без проблеми завърши на опразнената врата.

В другия двубой от четвъртия кръг на ФА Къп, игран в петък Нотингам Форест и Престън завършиха при резултат 0:0, което означава, че двубоят ще трябва да бъде преигран.

Във Франция: Оксер спря серията си от 4 загуби

След класика над участник в ШЛ

Артета не знае дали Рая ще играе в събота

Куп контузени в Арсенал преди Лестър

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи

„Той ще е готов за следващата кампания“, заяви Гуардиола

Флик: Хубаво е да си треньор на Барселона

Специалистът се наслаждава на първите си месеци в Каталуния

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични