3. Арсенал би Уест Хем с човек по-малко и поведе във Висшата лига

Арсенал би Уест Хем с човек по-малко и поведе във Висшата лига

Алмуния спаси несъществуваща дузпа в края на първото полувреме, което се оказа решаващо за крайния изход

Арсенал спечели 6-ата си поредна победа в английската Висша лига, след като в лондонското дерби с Уест Хем надделя с 2:0 и макар и за 24 часа се изкачи на първото място в класирането. Голове на Денилсон и Фабрегас донесоха успеха за „артилеристите”, който е 50-и на „Емиратс”. В края на първото полувреме главният рефер сбърка, отсъждайки дузпа за „чуковете” и оставяйки Арсенал с човек по-малко след червен картон на Вермаелен. Правдата обаче възтържествува и Алмуния спаси, а през второто полувреме домакините демонстрираха характер и отбелязаха втори гол.

Двубоят започна вихрено за Арсенал, който успя да открие още в 5-ата минута на двубоя. Бендтнер подаде технично към Денилсон и бразилецът с премерен удар прати топката в долния десен ъгъл на Робърт Грийн. Две минути по-късно удар на датчанина Бендтнер от 30 метра мина на сантиметри от напречната греда.

Арсенал продължи да диктува събитията на терена, но двубоят бе накъсван от многото нарушения. Емануел Ебуе стреля извън наказателното поле в 20-ата минута, но топката мина встрани от вратата.

Така се стигна до 44-ата минута, когато главният рефер Мартин Аткинсън отсъди малко пресилена дузпа за Уест Хем и изгони Томас Вермаелен. Мануел Алмуния обаче усети ъгъла, в който ще стреля Алесандро Диаманти, и изби.

Аршавин имаше добра възможност две минути след подновяването на играта, но ударът му с глава пропусна целта. В тези минути лондончани имаха превъзходство, въпреки че играеха с човек по-малко. Алесандро Диаманти бе най-сериозната заплаха за „топчиите”. Негови удари не намериха целта.

Бени Макарти имаше шанс в 76-ата минута. Ударът му с глава обаче пропусна целта. Две минути по-късно Карлтън Коул стреля извън наказателното поле и топката срещна левия страничен стълб до Алмуния.

Това отчая гостите, които получиха нов гол в 82-ата минута. Матю Ъпсън игра с ръка в наказателното поле при опит на Фабрегас да го преодолее и арбитърът Аткинсън посочи за втори път в мача бялата точка. Плеймейкърът застана зад топката и с удар в средата сложи точка на спора.

Така Арсенал заема 1-ото място във временното класиране с актив от 67 точки, с 1 повече от Манчестър Юнайтед, който посреща утре Ливърпул, и с 3 повече от Челси, който е с два мача по-малко. Утре „сините” гостуват на Блекбърн.

АРСЕНАЛ – УЕСТ ХЕМ 2:0