3. Арсенал доказа, че е готов за ШЛ след класика над Нюкасъл (ВИДЕО+СНИМКИ)

Арсенал доказа, че е готов за ШЛ след класика над Нюкасъл (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Артилеристите" нанесоха шесто поредно поражение на "свраките" и засилиха Алън Пардю далеч от "Сейт Джеймсис Парк"

Арсенал победи Нюкасъл с 3:0 на "Емирейтс", нанасяйки шесто поредно поражение на "свраките" във Висшата лига. Лоран Косчелни, Месут Йозил и Оливие Жиру донесоха класическия успех за тима на Арсен Венгер.

С победата си "артилеристите" на практика си осигуриха участие в квалификациите за груповата фаза на Шампионската лига. "Топчиите" имат аванс от четири точки пред Евертън, като един от двата мача до края на сезона за "карамелите" е срещу Манчестър Сити.

В 26-ата минута "артилеристите" поведоха чрез Лоран Косчелни. Санти Касорла центрира от свободен удар, отбраната на Нюкасъл изпусна Косчелни и бранителят на Арсенал просто отклони топката в мрежата на гостите.

Три минути преди почивката Месут Йозил направи 2:0 в полза на "топчиите". Оливие Жиру проби по лявото крило, но Крул отрази удара му. При добавката френският нападател отново стреля в стража на "свраките", топката рикошира и стигна до Йозил, който на празна врата довкара топката. При втория удар на Жиру обаче германският национал бе в положение на засада, което остана незабелязано от страничния рефер.

Още на почивката се чуваха викове на феновете на Нюкасъл, призовавайки клуба да уволни Алън Пардю. Привържениците на "свраките" пееха, че ще празнуват, когато Пардю бъде уволнен, като някои се бяха оборудвали и с плакати "Пардю вън".

В 66-ата минута страхотна комбинация между Рамзи и Йозил по лявото крило доведе до центриране на германския национал. Оливие Жиру се измъкна от отбраната на "свраките" и с глава прати топката над ръцете на Крул.

След шестата си поредна загуба "свраките" са на деветото място с 46 точки, докато Арсенал гледа уверено към поредното си участие в най-престижния европейски клубен турнир.

В следващия кръг Нюкасъл ще има перфектната възможност да прекъсне негативната си серия, като "свраките" приемат последния в класирането Кардиф.

Милан докосва върха след класика за 5 минути (ВИДЕО)

„Росонерите“ не дадоха шанс на Лече – 3:0

Дортмунд се развихри за обрат от 0:2 до 4:2 (ВИДЕО)

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи