3. Арсенал дръпна на върха след 2:0 над Саутхемптън (ВИДЕО)

Арсенал дръпна на върха след 2:0 над Саутхемптън (ВИДЕО)

„Топчиите” се възползваха от уникален гаф на Артур Боруц и биха „светците” с попадения на Жиру

Лидерът в английската Висша лига, съставът на Арсенал, се възползва от равенството на Ливърпул с Евертън в градското дерби и дръпна с 4 точки на върха на класирането, след като победи Саутхемптън у дома с 2:0.

В герой за „топчиите” се превърна нападателят им Оливие Жиру, който вкара и двете попадения в срещата, но не и без помощта на вратаря на гостите Артур Боруц. Полякът се опита да прави безсмислени финтове в 22-ата минута и загуби топката от Жиру, който без затруднения вкара на празна врата за 1:0.

След това мачът продължи на високи обороти и всеки от двата отбора имаше възможност да отбележи попадение, но удари на Джак Уилшър и Аарън Рамзи срещнаха гредите, а изстрели на Адам Лалана и Джей родригес бяха отразени с вещина от Войчек Шчесни.

В заключителните минути на срещата обаче Хосе Фонте хвана за фланелката Пер Мертезакер в наказателното си поле и реферът посочи бялата точка, въпреки многобройните претенции на „светците”.

Те обаче доведоха само до два жълти картона, а след като утихнаха, Оливие Жиру застана зад топката и я прати в обратния на вратаря ъгъл, за да реализира десетото си попадение през сезона.

След успеха „артилеристите” вече имат 28 точки в своя актив, а Саутхемптън остана с 22 и е твърде възможно да загуби третата си позиция след останалите срещи този уикенд.

НАПРЕЖЕНИЕ: Хендерсън скочи на бой срещу съотборник

Англичанинът беше бесен, въпреки успеха с 4:0 над Бешикташ