3. Арсенал е новият лидер във Висшата лига след рутинно 2:0 на "Вила парк" (ВИДЕО)

Арсенал е новият лидер във Висшата лига след рутинно 2:0 на "Вила парк" (ВИДЕО)

Жиру вкара 50-ия си гол във Висшата лига, Йозил даде 13-а асистенция за сезона, а Чех изравни рекорда за най-много сухи мрежи

Арсенал излезе еднолично на върха във Висшата лига след сравнително спокоен успех с 2:0 като гост на последния Астън Вила в 16-ия кръг. Оливие Жиру откри от дузпа в 8-ата минута, а Рамзи удвои след 13-ата асистенция на Месут Йозил през сезона в 38-ата. Петър Чех записа 169-а суха мрежа в Премиършип и изравни рекорда на Дейвид Джеймс по този показател.

Арсенал е лидер с 33 точки, Сити има 32, Лестър също има 32, но може да се качи на първото място при успех у дома над Челси в понеделник вечер. Астън Вила заема последната 20-а позиция с едва 6 точки.

Отборът на Венгер влезе в мача на „Вила парк” в отлично настроение след гръмкото 3:0 над Олимпиакос, което класира тима за осминафиналите в Шампионска лига. Вила пък нямаше победа в първенството от първия кръг насам и оставаше на дъното и след идването на Реми Гард като мениджър.

Бирмингамци започнаха амбициозно, но в 7-ата минута Тио Уолкът се впусна в рейд на спринт по лявото крило, пребори се с Хътън и бранителят го задържа с две ръце в наказателното поле. Реферът Кевин Френд доста дълго се чуди, но все пак даде дузпа и Оливие Жиру откри ниско в десния ъгъл с 50-ия си гол за Арсенал в Премиършип.

Голът даде още по-голяма увереност на лондончани, които диктуваха играта и чакаха удобен момент за втори удар. Кошчелни не успя да отклони центриране на Йозил на далечната греда.

Моментът обаче настъпи в 38-ата минута и Уолкът подхвана шеметна контра през центъра, която свари домакините напълно неподготвени, англичанинът пусна вдясно за Йозил, а той без егоизъм пусна на Рамзи, който на празна врата покачи на 2:0.

Вила пробва да се върне в мача в началото на втората част, но повече на мускули, отколкото с футболни достойнства. Руди Гестед пропусна с глава да създаде проблеми на Чех, а Скот Синклеър фалцово прати малко над гредата. Бакуна също не успя и стреля над целта.

Венгер пусна Гибс и Окс, а играчите му определено свалиха темпото след почивката и оставяха Вила да се мъчи в безплодни опити да атакува.

Окслейд-Чембърлейн направи два пропуска в края, но Арсенал постигна комфортна победа.

14 -1
Милан докосва върха след класика за 5 минути (ВИДЕО)

„Росонерите“ не дадоха шанс на Лече – 3:0

Дортмунд се развихри за обрат от 0:2 до 4:2 (ВИДЕО)

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи