3. Арсенал е с единия крак в Шампионската лига след 2:0 над Селтик в "битката за Британия"

Лондонският Арсенал стъпи с единия крак в групите на Шампионската лига, след като се наложи над шотландския гранд Селтик с 2:0. Срещата се игра на "Селтик Парк", а реваншът е другата седмица на "Емиратс". Мнозина специалисти определиха този двубой като "битката за Британия", както повечето срещи между отбори от Острова.

Двубоят започна много равностойно като двата тима се захапаха още от началото в центъра на терена. В 12-ата минута Аршавин подаде за Фабрегас, който намери на изгодна позиция Робин ван Перси, но ударът на холандеца бе блокиран от бранител на "детелините", кълбото обаче се върна в руския национал, който го вкара в мрежата. Голът все пак бе отменен, тъй като Аршавин бе в положение на засада. В средата на първото полувреме домакините можеха да открият резултата, след като МакГийди проби по лявото крило и центрира в наказателното поле за Браун, но бранителят на "топчиите" Томас Вермален се намеси решаващо и предотврати гол в мрежата на гостите.

Така дойде 43-ата минута, когато Арсенал излезе напред в резултата. Тогава Фабрегас изпълни пряк свободен удар, след който топката се отклони в тялото на Галас и влезе в мрежата на безпомощния Боруц - 1:0. Това бе и последното интересно положение за първата част и почивката дойде при този резултат.

Второто полувреме бе значително по-слабо от първото, тъй като играчите на двата тима изглеждаха уморени. В 71-ата минута резервата в състава на Венгер Абу Диаби премина страхотно през Хинкел и намери Клиши на лявото крило, французинът центрира топката, а бранителят на "детелините" Колдуел се опита да изчисти кълбото, но в крайна сметка то се озова за втори път зад гърба на Боруц.

Така тимът на Арсенал вече смело гледа към групите на Шампионската лига, след като има два гола преднина преди реванша на "Емиратс" другата седмица.

Ето и останалите резултати от всички изиграни мачове днес от плейофите на Шампионската лига:

Копенхаген - Апоел (Никозия) 1:0

Шериф - Олимпиакос 0:2

Тимишоара - Щутгарт 0:2

Спортинг (Лисабон) - Фиорентина 2:2