3. Арсенал и Ливърпул без проблеми за Купата (ВИДЕО+СНИМКИ)

Арсенал и Ливърпул без проблеми за Купата (ВИДЕО+СНИМКИ)

Норич шокира Евертън на „Гудисън”, резултати и голмайстори от вторник вечер

Ливърпул се класира безпроблемно за третия кръг на турнира за Купата на лигата, след като спечели с 3:0 визитата си на Дарби Каунти.

Дошлият това лято Рагнар Клаван откри резултата след корнер и лошо изчистване на бранител в 24-ата минута, а в 50-ата Фелипе Коутиньо удвои аванса на своите.

Класическия краен резултат пък оформи Дивок Ориги само четири минути по-късно.

Арсенал също продължава напред след категоричното 4:0 далеч от дома. „Топчиите” не дадоха шансове на Нотингам Форест с три попадения на нови попълнения. Гранит Джака се разписа във втори пореден мач и даде аванс на „артилеристите” в 23-ата минута, а през втората част на сцената се появи Лукас Перес.

28-годишният испанец вкара дебютния си гол за Арсенал в 60-ата минута от дузпа, а в 71-ата покачи на 3:0 преди в последната 90-а Алекс Окслейд-Чембърлейн да сложи точка на спора.

Голямата изненада поднесе Норич, който победи елитния Евертън на собствения му „Гудисън Парк” и така го отстрани от надпреварата.

Ето всички резултати и голмайстори от третия кръг на турнира за Купата на лигата:

Лестър - Челси 2:4 (след продължения)
1:0 Оказаки (’17)
2:0 Оказаки (’34)
2:1 Кейхил (’45)
2:2 Аспиликуета (’50)
2:3 Фабрегас ('92)
2:4 Фабрегас ('94)

Борнемут – Престън Норт 2:2 (играят се продължения)